Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Székesfehérvári Teleki Blanka...

Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnáziumról vélemények? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Felvételit írok oda, majd most félévkor és az odajárótól szeretnék véleményt a tanárokról, a kö Véleményekzössègről és az elvárásokról.

Hatosztályosba fogok jelentkezni Angol spec.-re! A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. aug. 3. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Oda járt Orbán Viktor és Simicska Lajos is.
2014. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Versenyistálló típusú iskola, egyik rokonom ott tanított és csak sajnálni tudta a 6 osztályos képzésben tanulókat
2014. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én idén ballagtam el innen, hatosztályos nyelvi speces voltam. Kell tanulni rendesen, de jó programok vannak, a tanárok is jó fejek (többnyire:D)

Az osztályomból mindenki tett legalább egy középfokú nyelvvizsgát, rengetegen kettőt ésvagy felsőfokút, illetve szinte mindenki érettségizett valamiből emelt szinten. Jó érettségieredmények is születtek, de ez persze tőlünk is függött. A töri és magyar a két "mumustárgy" a tanárok miatt, de csak tanulni kell. Én szerettem, meg számomra nem volt nehéz. Nem azt mondom, hogy csak zsenik járnak ide, de aki nem jó tanuló, annak lehetnek problémái. Szerintem az eleje nehéz csak, utána ha megszokja az ember, hogy mennyit várnak el, már nem vészes. Meg vannak kevésbé szigorú tanárok, mi pont kifogtuk a két legtöbbet követelő tanárt, magyar és töri:D Magyarból pl. minden órán felelés, havonta kötelezőolvasmány (amit kikérdez, és egyest vagy semmit lehet kapni. Rögtön 7.-ben első órán is a nyári kötelezőkből, és nem elég egy rövidített változat, hogy tudj válaszolni a kérdésekre) illetve töriből sokszor emelt szintű anyagot vettünk és kért számon tőlünk a tanár. (egy kis ijesztgetés :P) De legalább tudást kapsz.

Ugye heti 6 nyelvóra 4 évig, pluszba 9.-től bejön a 2. nyelv heti 3 órában. 11.-től 3-3 óra van csak. Matek-fizika-kémia-biosz oktatás is jó, attól függ, mi érdekel. Nyelvi spechez képest sokan mentek tőlünk BME mérnökire, vagy gazdaságtudományok felé. Röviden ennyi jutott eszembe, nem könnyű, de egy kis szorgalommal 4-5-ös szint simán elérhető.

2014. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!