Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor érvényes a diákigaz...

Most akkor érvényes a diákigazolványom?

Figyelt kérdés
A középiskolai évkezdetekor nem kaptam a diákigazolványomra érvényesítő matricát, azzal az indokkal, hogy nem szükséges, mert még nem töltöttem be a 18 akkor. Az év során betöltöttem és hiába mentem a titkárságra, nem adtak matricát, mondván, hogy a jogszabály szerint nem kell, mert tankötelezett voltam, amikor elkezdtem az évet,viszont buszsofőrök, kalauzok többször is problémáznak ezen, volt amikor nem is engedték, hogy diákjegyet vegyek hiába állítottam, hogy az igazolvány érvényes októberig. Kinek van igaza, valóban érvnyes még a diákom. Jó lenne, ha erre a kérdésemre kapnék választ, mert már félve utazom. Előre is köszönöm a segítséget. :)

2014. aug. 21. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
16 éves kortól kell rá matrica, nálunk legalábbis az kap rá, aki 16 évesen kezdi a tanévet, úgyhogy szerintem nem érvényes.
2014. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincsm hogy nem adnak. Ha te kérsz, akkor adniuk kell. Szólj az igazgatóak, vagy a helyettesnek, vagy az osztályfőnöködnek, valamelyikük biztosan segíteni fog.
2014. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A tankötelezettség végé követő október 31-ig használhatod matrica nélkül.

Hogy 16 éves korodig, vagy a 18. évedet követő tanév végéig voltál tanköteles, az attól függ, mikor kezdted a középiskolát.

2014. aug. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj,ha sehogy se akarnak matricát adni,akkor kérj egy iskolalátogatásit vagy nem is tudom hogyan hívják már,amivel igazolni tudod,hogy előző félévben ott tanultál és ezzel azt is,hogy érvényes a diákigazolványod.
2014. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, nekem is azt mondták, amit a 3. hozzászóló írt, hát akkor remélem nem lesz gond vele, aztán októberben úgyis kapok újat :)
2014. aug. 21. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!