Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matekból vagy történelemből...

Matekból vagy történelemből tegyek emelt szintű érettségit? Sürgős!

Figyelt kérdés

Most vagyok tizenkettedikes tavaly mindkettőből ötös voltam. De nem tudom eldönteni matek vagy történelem előkészítőre menjek. Sajnos azt még nem tudom biztosan hogy hova akarok tovább tanulni, csak azt hogy ez a két tantárgy nagyon jól megy.

Melyik tárgyból nehezebb az emelt? Mennyivel kérnek többet ezekből emelten mint alapon?

Amúgy esti iskolába járok szóval főleg itthon tanulok, ha ez számít.

Minden infó jól jönne a döntéshez, kérlek segítsetek.

Előre is köszönöm!



2014. szept. 5. 15:53
 1/4 ivcs ***** válasza:
100%
hát először is attól függ, hogy ha tovább szeretnél tanulni, akkor milyen szakra mennél, vagy hogy milyen munkát szeretnél a jövőben csinálni, ha olyat választanál, ahova esetleg mindkettőre szükség van, én a helyedben mérlegelném, hogy melyik tárgy a fontosabb, és melyiknek lesz nagyobb haszna
2014. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Matekból lényegesen nehezebb az emelt, talán a kémia és a biosz után a matek emelt a legnehezebb. De nem ártana tudni, hogy mit akarsz utána. Ha a mérnökösködés érdekel, akkor inkább matek, bár tudtommal oda se kötelező a matek emelt.

Én töriből emelteztem, szerintem abszolút nem nehéz ha elég mondjuk 80% körülire. 90% fölötti eredményért azért ez kicsit dolgozni kell, de teljesíthető.

2014. szept. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A matek igazság szerint több helyre jó, a töri viszont egyszerűbb. Ha nem mérnök, vagy informatikus akarsz lenni, akkor a töri inkább, de kezdj el gondolkozni, hogy mi érdekel.
2014. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A matek sem nehéz, ha jól megy. Akkor még kevesebbet is kell rá készülni, mint a törire. De tényleg az alapján dönts, hogy milyen irányba akarsz továbbmenni. A kettőt együtt talán csak gazdasági szakokon nézik. A matekkal több olyan szakra tudsz menni, amivel könnyen el lehet helyezkedni, és jól lehet keresni. Persze ahhoz, hogy elvégezd, nem elég a gimis matektudás, gondold meg, hogy magasabb szinten is bírnád-e tanulni.
2014. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!