Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha érettségin a választott...

Ha érettségin a választott tantárgyam a testnevelés, akkor már nem kötelező választanom természettudomány tantárgyat (fizika, kémia, biológia, földrajz)?

Figyelt kérdés
A testnevelés érettségit előre lehet hozni mondjuk 11. osztályban?
2014. szept. 10. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Testnevelés érettségit nem lehet előrehozni, ez megszűnt. Mondjuk pont tesiből amúgy is furcsa lenne, hiszen egy év testmozgást nem hiszem, hogy le kéne tudni egy vizsgával. Természettudományi tantárgy nem kötelező, nem tudom, mikor fog végre eltűnni ez a babona. Tehát gimnáziumban a rendes időben érettségizhetsz ötödikként tesiből.
2014. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jaj, első, miért kellett lelőni a poént? Úgy megnéztem volna, ahogy végigizzadja a kémia érettségit...


Egyébként kérdésedre válaszolva: nem nem kötelező. Ahogyan előtte sem volt.

2014. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy ha választottam volna természettudományt, akkor az fizika lett volna... :)

2014. szept. 11. 07:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Az érettségi nem kötelező természettudományból, de a bizonyítványban nézik! [link]
2014. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem kötelező??

Pedig én úgy tudtam hogy kötelező min 1 választott tantárgyból érettségizni, és azt hittem hogy csak természettudomány lehet...

De köszönöm a felvilágosítást! ;)

2014. okt. 18. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!