Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3 hónap elegendő hogy felkészü...

3 hónap elegendő hogy felkészüljek egy emelt szintű történelem érettségire?

Figyelt kérdés
Jó vagyok belőle de nem tudom hogy nem késtem-e el a felkészüléssel?:)
2010. jan. 27. 20:04
 1/8 anonim válasza:

Én is jó vagyok töriből. Engem is érdekelne.


Mellesleg, én nem vagyok benne biztos, hogy sikerülne. Habár, lehet kishitű vagyok.

2010. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Bőven elég. Még sok is. Hidd el, két hét alatt meg lehet tanulni egy 700 oldalas könyvet is, különösebb gyakorlat nélkül. Tapasztalat, egyetem. Ez volt elsőben, mostmár hat nap is elég. :D
2010. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nagyon magas a motivációs szinted, és képes vagy minden idődet azzal tölteni három hónapig, és roppant elszánt vagy, akkor talán igen. Az om.hu-n felül van az érettségi, ott nézd meg a korábbiakat, abból látod, hol tartasz.
2010. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fel lehet. Csak egy jó tankönyvet kell hozzá találni. Vagy kettőt. Én emeltezni fogok, és max másfél hónapja kezdtem felkészülni. Nem látom,hogy olyan vészes lenne a helyzet.Szerintem menni fog neked is.
2010. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:) Te milyen könyveket javasolsz?
2010. jan. 27. 20:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Száray Miklós törikönyveit, lehetőleg a forrásközpontúakat, és nekem a töritanárom javasolta még Herber Attila-Martos Ida-Moss László-Tisza László tankönyvsorozatát. 6 részes sorozat, és elég részletesnek tűnik.
2010. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a te helyedben kivenném a forrásközpontú mellett a régi Száray könyveket is. Az emelten elég sok elméleti részt is kérnek amit forrásközpontúba nem írnak le részletesen csak a források között tudod fellelni, ha megtalálod. A régiben pedig szépen sorban le van írva. Az egyikben tanuld meg az elméletet, a másikban pedig a forrásokat nézd főképp át.

Szerintem igen fel lehet, kellő gyakorlás, és szorgalom mellett. Azért ne hagyd az utolsó pillanatra a dolgokat, mert azért lesz ott még más tantárgy is amire izgulnod kell. :) Szorítunk neked! :)

2010. jan. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. jan. 28. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!