Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a 2010-es matek...

Mit gondoltok a 2010-es matek felvételi körüli botrányról?

Figyelt kérdés

Én is idén írtam, a matek tényleg nehéz volt, olyan 30 pontot szerezhettem. Én nem tudom már mit gondoljak, mert az igaz, hogy a felvételik nem arra mennek ki, hogy mindenki maximálisan teljesítsen, de szerintem ez fordított helyzetbe se legyen, mégis megtörtént. Arra gondolok, hogy aki egy könnyebbet, az előző évekhez hasonlót megírta volna 15 pontra most 10 pont körülire írta, és akinek mondjuk 40 pontra sikeredett volna tavaly most 20 pontot ért el. Szerintem ez a fő különbség.

Vagy nem is az hogy nehéz volt, hanem sok?


2010. jan. 30. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nagyon nehéz volt,és ezt egy KÖZÉPISKOLÁBA tanító matektanár mondta.

A sok okos állítólag kitalálta,hogy mindenki ugy végzett volna az összes feladattal,ha minden feladatra 1 percet szán (!)amire elolvassa valaki,az már magába 30 mp,meg amire értelmezi.....

meg a matektanárom állítólag ránézett,és őis elszörnyülködve nézte,neki is fejtörést okozott volna megoldani.

2010. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Én is írtam. Szerintem NEHÉZ VOLT, SOK VOLT és ehéz máég az izgulás is hozzájött. Hát igen nyilván nem lettek vmi fényesek. De akkor sem értem mire fel ez a nagy botrány! Ugyanugy be lehet kerülni az iskolákba mivel mindenkinek rossz lett. Mivel a korábbi évekbe minenkinek jó lett, most pedig pont az ellenkezője. Nem értem mi az h " felelösségre kell vonni akik összeállították a feladatsort" Minek?? Ugyanugy be lehet kerülni a suliba. Söt ha mondjuk felelöségre vonják öket a gyereknek nem lesz se több se kevesebb pontja. Nemértem:S Én is irtam, nem voltam felháborodva, sőt 3-4es tanulo vagyok matekbol.. és én kifejezetten örültem neki h nehezebb mivel a 4-5ös tanulok meglátták h nehéz és pánikba estek és többet hibázhattak.Igy nekem nagyobb az esélyem:D:D jo lehet egy kicsit gonoszság, de ez van.:):D SZoval én nem teljesen értem mivan.:S De had háborogjanak.. Ennyire unatkozik a sok kis stréber:D:D
2010. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom de szerintem mindegy, hogy nehéz volt vagy könnyű, hiszem ha könnyű mindenkinek jobban megy ha nehéz akkor rosszabbul.A mezőny a döntő amiben indulsz, buták ellen elég a kevesebb pont is okosak ellen a több is kevés..
2010. jan. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 czibles ***** válasza:
83%

most azért elbeszélgetnék azokkal a matek tanárokkal akiknek ez fejtörést okozott. idén érettségizem, de mindet elsőre megtudtam oldani (kipróbáltam), tehát akkor ezekszerint még érettségi nélkül is jobb vagyok, mint azok a matektanárok akiknek még diplomájuk is van ebből?

szerintem egy gyereknek az általános iskola után ezekre képesnek kéne, hogy legyen.

2010. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló vagyok.

vannak nehezebb ,és könnyebb iskolák.Én egy könnyű általános iskolába jártam,most vagyok középiskolás,9.be épphogy átmentem matekból.Tesóm sokkal nehezebb általánosba jár,3-szor annyit tanul,mint amennyit én akkoriba.Neki könnyebb lesz középiskolába mivel a megfelelő alapokat meg fogja kapni.Jah és nagyon sok múlik az általános iskolai matektanáron is.Van aki lazán veszi,van aki nem.

2010. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
jah és nem kellene az olyan matektanárt leszólni,aki 40 éve a tanít matekot.
2010. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Matek tanár azzal érvelt h a "gyerekeknek meg kellet volna tudni csinálniuk mert mindennap ezt csinálják!"

Kérdem én: Ha ö Matek tanár ö micsinál egész nap??!

2010. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát nehéz volt 45 perc alatt minden feladatot rendesen elolvasni,értelmezni és megoldani.Nekem 13 pontom lett,és azt gondolom,hogy lehetett volna 4-el több,ha kevesebb lettt volna a szöveg,vagy 10 perccel több az idő!Nem igaz,hogy nem lehetett volna 10 perccel többet adni mindenkinek!!Vagy a magyarból 10 percet elvenni,amit a matekra adnak.És akkor még úgy reális is lett volna..mert a magyar úgyis könnyű volt.:P ennyi.:)
2010. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 czibles ***** válasza:
100%
érettségin sincs sok idő rá, ha nem tudod egyből a választ és keresgélned kell a négyjegyűben, akkor azt sem tudod megoldani közel 100%ra.
2010. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
hát nekem tök mindegy mert alap nem vagyok erős matematikából :$
2010. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!