Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozati konzultáció...

Szakdolgozati konzultáció lehetséges csak emailben? Vagy "illik" személyesen is bemenni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a sulim oda- vissza 3 órás út. Mivel nincs sok járat, így fél napot minimum elvenne az időmből. Nappalis vagyok. Szóval volt már olyan aki csak emailben konzultált? Olyankor mit ír a tanár a konzultációs lapra?
2015. jan. 15. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem illik személyesen is. Mi annak idején emailben tartottuk leginkább a kapcsolatot, ott is küldtem az anyagot és kaptam a javítást, de havonta-két havonta berendelt magához is. Akkor egy órát, a másik konzulensemmel volt, hogy fél napot is beszéltünk ráérősen (többeket is behívott).
2015. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell beszélni a konzulenssel. Nálunk az volt a helyzet, hogy én is és ő is elég elfoglaltak voltunk, én meg ráadásul 200km-re lakom a sulitól és órára már nem kellett bejárnom abban a félévben, úgyhogy csak 2-3 alkalommal ültünk össze személyesen.

De olyat is ismerek, aki végig skype-on tartotta a kapcsolatot a konzulensével, mert a tanárnő épp otthon volt újszülött kisbabával.

A konzultációs lap meg egy vicc, teljesen fölösleges az egész. Az én tanárom nem is foglalkozott vele, a végén mondta, hogy írjak be az 5 sorba 5 tetszőleges dátumot, mindegyikhez egy-egy témaköröm nevét, és kész. Senki se fogja visszamenőleg ellenőrizni, hogy mikor hol mit csináltatok a konzulenseddel.

2015. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én tanár vagyok, tapasztalatból mondom, hogy a leghatékonyabb a személyes konzultáció. De nyilván nem minden esetben oldható meg. Úgy szoktuk kezdeni a hallgatókkal, hogy először a tervezett szakdolgozat tartalomjegyzékét és a bevezetőjét kérem. Ha megvan, feltölti a hallgató a drive-ra én ott elolvasom, kommenteket írok, aztán pár hét múlva várom a következő verziót. Ez elég jól működik, ettől függetlenül, legalább az elején ragaszkodom a személyes konzultációhoz.
2015. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!