Masszőr szakma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanság kezdtem el nézelődni masszőrtanfolyamok után, de még csak nézelődök, semmi sem konkrét még, viszont nincs ismerősöm, akitől tudnék bármilyen jellegű segítséget kérni.

Mennyire van lehetőség elhelyezkedni Magyarországon masszőrként? Vagy akár külföldön? De inkább itthon szeretnék dolgozni, külföld nem vonz csak, ha nagyon muszáj. Illetve milyen a fizetés ebben a szakmában? Gondolom sok függ attól, hogy hányféle technikát tud az illető.


Köszönöm szépen a segítséget!


2015. jan. 29. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Két masszőr is van az ismerőseim közt.

Nem egyszerű.

Induljunk ki abból, hogy manapság, minden szakmában a gyakorlaton rugóznak.

Másrészt mára telítődött a piac, rengeteg masszőr van kb. olyanok a lehetőségeid, mint egy fodrásznak, műkörmösnek, kozmetikusnak.

Mire megveszed a felszerelést meg kiépíted a klientúrádat na addig sok idő fog eltelni és valamiből élni kell.

Én a te helyedben csinálnék valamit mást és mellékesben próbálnám felépíteni a klientúrát és több masszázs fajtát tanulni.

Annyit elmondhatok, hogy ez csak nagyon ritkán alkalmazotti munka a többségük vállalkozó és ha nem megy a bolt akkor is fizetned kell a járulékokat.

Ráadásul bizonyos mértékig ki vagy szolgáltatva a vendégeknek mert valaki kora reggel, késő este, hétvégén ér rá és neked - ha meg akarod őket tartani és megélni belőlük - akkor nem utasíthatod el mert keresnek egy másikat.

Ha szalonban dolgozol ott egy részét le kell perkálnod a tulajnak vagy akié a szalon be kell szállni a közösbe. Ha magánzol akkor otthon is csinálhatod.

A szalonokban kb. 3000 Ft/órától kapsz kézhez magánzóként meg 3000-10000 forintig is elkérhetsz óránként ekkora az intervallum. Attól függ mennyire menő a szalon, kik a vendégek, milyen körből jönnek és te mennyire vagy képzett és gyakorlott.

Viszont ez ilyen egyszer hopp másszor kopp állás. Az embereknek nagyon nincs pénzük, akiknek van azoknak már megvan a bejáratott masszőrjük de próbálkozni lehet utánpótlás mindenhol kell.

Javaslom, hogy ha elvégeztél egy tanfolyamot kéredzkedj be egy jó szalonba valami profi mellé gyakornoknak.

2015. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
JAH! És nagyon jó fizikum kell hozzá és állóképesség mert nehéz és fárasztó munka nem kíméli a kezet néha a masszőrök egymás kezét masszírozzák:)
2015. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
2015. jan. 29. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 es kiegészítésével nem értek egyet. Masszőrként mondom, hogy volt, hogy 12 órát masszíroztam végig, és semmi baja nem lett a kezemnek. Idővel meg úgyis hozzászoknak az ízületek a terheléshez. + ha technika függő, és nem erő függő a masszázs.



Csak akkor éri meg, ha vadidegenekkel is el tudsz beszélni bárhol, és rá tudod beszélni őket, hogy hozzád jöjjenek. Ha nincs ilyen képességed, akkor felejtős. Utcáról nem fog beesni senki sem masszázsra.


Én fél évig voltam vállalkozóként Pesten, és senki sem jött csak úgy be, aki volt vendégem, az ajánlás útján jött. Az elsők meg személyes ismeretségemből.


Összességében tényleg telített a szakma, főleg, hogy 1-2 hónapos gyorstalpalón is lehet masszőr papírt szerezni.


Azon, meg, hogy le van húzva a szakma ne lepődj meg. Ha nő vagy akkor a férfi vendégeid 50+%a be fog nálad próbálkozni, hátha megdughat. Ha férfi akkor meg a melegek találnak be, vagyis próbálkoznak!


Vendégkör lassan épül! Nem úgy mint a fodrásznál vagy műkörmösnél, ahol van azonnali látható eredménye az adott szakember munkájának!

2015. febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolóval is egyetértek. Igen, így elgondolodik az ember... de nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! Igazàból nem ment el a kedvem a masszőrködéstől ;) Ami tanfolyamokat néztem az vagy 18 hónapos vagy 24 hónapos. Ilyen 2 hónaposokkal nem bohóckodnék, aztàn kiderül, hogy minek...
2015. febr. 3. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!