Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt történelem érettségin...

Emelt történelem érettségin mennyire nehéz jól teljesíteni?

Figyelt kérdés

Most tavasszal újra fogok belőle érettségizni, tavaly középszinten írtam meg 65%-ra (hozzáteszem, gimiben végig magántanuló voltam, és előtte héten még végig az év végi osztályozókat tettem le, így volt az írásbelire 5 napom készülni, miközben már a többi érettségit is írtam). Most felvettek egyetemre, de rájöttem, hogy ez a szak mégse való nekem, így otthagytam és decemberben már elkezdtem a törire tanulni. És legalább 75%-ot el kéne most érnem emeltem, hogy esélyem legyen bejutni. Az írásbeliket végigcsinálom itthon gyakorlásként, és a témakörök is megvannak szóbelire, nagyjából kidolgozva.


Szóval a kérdésem röviden, hogy mennyire nehéz olyan 75% körül teljesíteni emelt törin, ha 5 hónapon keresztül tanulok rá rendesen? Szóbelin mennyire szigorúak?



2015. febr. 4. 04:54
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
100%
siman sikerulhet :) en iden fogok erettsegizni es a 92% a cel.:) 75 boven teljesitheto
2015. febr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy hova fogsz most jelentkezni? (én is most emelt törizek)
2015. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Megkérdezheted, tudom, hogy semmi értelme, legalábbis mindenkitől ezt kapom, de engem ezek érdekelnek:

1. ELTE-BTK, szlavisztika, orosz

2. ELTE-BTK, keleti nyelvek és kultúrák, japán

3. ELTE-BTK, keleti nyelvek és kultúrák, koreai

4. ELTE-BTK, keleti nyelvek és kultúrák, kínai


Főleg azért is félek, mert ezekre, pláne oroszra és japánra mostanában többszöröse a jelentkezők száma, mint a kapacitás. Pécsen biztosan bejutnék oroszra vagy más egyetemen, mert talán a minimum pontszám elég hozzá, de ragaszkodom az ELTE-hez, most is ott voltam, csak a TTK részen.

2015. febr. 7. 13:21
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is most csinálom újra, és szűk 3 hónapom lesz felkészülni, mert későn döntöttem. Máshová jártam szeptembertől, de otthagyom, épp a koreai miatt én is :D Nekem a cél minimum 80 % a törin. Több jobb volna, de nem tudom, képes leszek-e rá. Sokak szerint hülyeség ilyen szakokra menni, mint koreai, japán stb., de engem nem izgat, ki mit gondol, mert engem ez érdekel, és az én életem, tehát más ne szóljon bele, hogy mit tanulok. :D Meg minek aggódnak értem idegenek... ha nem kapok munkát vele, az én bajom :D Különben sem tud mindenki olyan szakot tanulni, amivel olyan egyszerű lehetne munkát találni. Én még a japánt is beírom, mert az is érdekel, bár tényleg a koreai a célom. Elhatároztam, ha beledöglök is bekerülök oda. :D

Úgyhogy hajrá!! ^^

2015. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja, vagyis úgy értettem, én a koreai miatt hagyom ott. Látom, hogy te is jelentkezel oda, csak nem első helyen :D (Az utolsó vagyok)
2015. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Sok sikert neked is! :)


Én mondjuk nagyon az oroszra hajtok, de a koreainak is örülnék. A szüleim szerint is hülyeség, de nem érdekel, nem fogok olyat tanulni, ami marhára nem izgat, mert azzal talán (!) többre vihetem. Nem leszek azért mérnök meg ilyesmi, mert nem érdekel és később se fog, így megtanulni se tudnám és akkor annyit is érnék azzal a diplomával. És amúgy is, manapság kezdenek terjedni itthon is a távol-keleti nyelvek, viszont egy koreai tanárt szinte lehetetlen találni, míg egy jogász vagy közgazdász pikkpakk megvan. Sose tudni, lehet, hogy egy koreai szakon végzett fordító többet keres majd, mint egy mérnök, mert jóval nehezebb találni egyet.


De én azt számoltam, ha ezt az emelt törit most 100%-ra írnám (amire még gondolni is röhejes), akkor 490 pontom lenne, azzal mindre bejutnék. De közel se lesz nekem annyi, örülök, ha a 430 meglesz.

2015. febr. 7. 19:20
 7/33 A kérdező kommentje:
Aztán még lehet, hogy csoporttársak leszünk, ha neked sikerül a koreai, nekem meg csak oda lesz elég pontom. :D
2015. febr. 8. 02:39
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Lehet :D Azért remélem, sikerül az orosz neked. Mondjuk nem tudom, oda mennyi pont kell nagyjából, de csak meglesz, ha összejön legalább 430 pontod :)

Amúgy nem is érdemes olyanba belekezdeni, amit te nem is akarsz meg nem szeretsz. Akár olyan, hogy könnyen lehet vele munkát találni, akár nem. Sokan mondják, hogy nem tudsz semmit kezdeni egy nyelvi diplomával, vagy max tolmács lehetsz, de abból meg már sok van... Pedig ez nem igaz. Egy olyan mondta nekem, aki koreait tanul, hogy ha valaki jól megtanulja a nyelvet, akkor lehet munkát találni. És nem csak tolmács lehetsz. Ehhez sok tanulás kell persze. Ha nem tudod jól megtanulni, akkor már nehezebb helyzetben vagy. Mondjuk nem hiszem, hogy olyan sok koreai vagy más ázsiai nyelvet beszélő tolmács lenne Magyarországon. Biztos vannak, de angol, német, spanyol stb. nyilván több van. Meg aztán nem is muszáj mindenképp itt maradni, máshol is lehetsz tolmács vagy akármi a nyelvtudásoddal.


Egyébként hogyan készülsz a törire? :) Én még csak most tartok az elejénél, de fogalmam sincs, mit kellene leginkább átnézni.

2015. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Sajnos a könyveim már nincsenek meg, mert vissza kellett adnom őket, de neten találtam gimis könyveket, amit el lehet olvasni, csak menteni nem engedi a rendszer.


[link]


[link]


[link]


[link]


Meg ehhez végigcsinálom az előző évi közép és emelt szintű érettségiket, átnézem a gimis füzeteimet meg a középszintű töri tételeit, mert azok megvannak kidolgozva. És ahogy néztem, többsége ugyanaz, mint az emelt témakörei, csak nyilván ott részletesebben kell tudni. És neten sok kidolgozott tételt lehet találni a szóbelire, csak azokat még nem álltam neki megkeresni.


A szóbelire ezek kellenek, ha esetleg nincs meg neked:

[link]


Meg ugye sok évszámot be kell magolni, ezeket is neten keresem és írom ki, de még alig van meg valami belőle.


Csak én közben írok még közép angolt is, mert a tavalyi a hallási miatt olyan lett, hogy muszáj abból is javító. Azt azért nem emelt szinten írom, mert más miatt úgyis megkapom azt a plusz pontot, és középszinten több, mint valószínű, hogy jobbat tudok írni.

2015. febr. 8. 19:14
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak könyveim, csak pont a negyedik Szárays könyv nincs, de elvileg van helyette más. Néztem, hogy nem lehetne-e letölteni, de sajnos én is csak ezt találtam, amit belinkeltél. Én a könyvet olvasom, meg nekem nyomtatva vannak az anyagok, mert úgy kaptuk a tanártól. Csak szerintem vannak hiányosságok, mert én két év alatt tettem le az érettségit (két éves osztályba jártam), ahol nem volt mindenre idő. Előtte is jártam már 3 évet, de nem sok anyagom van onnan.

Éppen tegnap szedtem le valahonnan a témaköröket, és próbáltam összeszedni hozzá az anyagokat, de azt hiszem, nincs meg minden. Úgyhogy szétnézek a neten majd. Amúgy ha kell valamilyen tétel, és megvan nekem, akkor tudok átküldeni :) Mi úgy kaptuk minden órán az anyagot, hogy azok voltak a szóbeli tételeink is érettségin. Nyilván kell hozzátenni még ezt-azt, de alapnak jó.

Akkor sok sikert majd az angolhoz is! Én is a hallás miatt rontottam el, mert nekem ezzel valamiért mindig gondom volt, bár jó lett összességében az angolom (81 % lett). Én abból akartam emeltezni, viszont inkább nem vállalnám be, mert a magnós rész miatt nem sikerülne.

2015. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!