Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Társadalomismeret érettségivel...

Társadalomismeret érettségivel hol lehet továbbtanulni, hova kellhet, hol számítják be?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, 11. osztályba, és egyelőre nem tudom, merre tovább. A 4 kötelező érettségi tantárgy mellé 5.-nek szeretném választani a társadalomismeretet, mert nem tudnék mást. Második nyelven gondolkoztam még, de nem tudnám megcsinálni magas százalékkal szerintem. Azt olvastam, hogy a társadalomismeret érettségi nem olyan, hogy beülsz írod, a-b-c, meg nem arra mennek, hogy megtanulsz, bemagolsz valamit, hanem a szóbelin a véleményedet kell egy adott témáról kifejtsed, az írásbeli pedig hosszabb munka, otthon. Ez így megfogott.

Egyébként németet és történelmet tanulok emelt szinten, ezekből fogok emelt érettségit tenni. Németből már van érettségim, és az emeltet 11.-ben teszem le. A közép 90%-os lett összesítve, az emelt nem lesz túl jó, mert nem fejlődtem azóta sokat, így valami olyasmit kellene keresni, ahova nem feltétlenül azt számítják be.

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy ezekkel mit lehetne kezdeni, hol lehet továbbtanulni, mi lehetnék?



2015. febr. 20. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Semmi, egy nagy nulla az egész.

Világolni mindenki tud.

2015. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem biztos hogy erőltetni kéne a továbbtanulást.
2015. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bárhol tovább lehet tanulni vele, ahol simán csak érettségit kérnek. Annyi hasznod lesz belőle, hogy lesz érettségi bizonyítványod.
2015. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A társadalomtudomány képzési terület szakjain számítják be (szociológia, szociálpedagógia, szociális munka, informatikus könyvtáros, kommunikáció és médiatudomány, politológia, nemzetközi tanulmányok), valamint a jogi képzési területen a munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatásinál.
2015. okt. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!