Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most komolyan fizetnem kéne?

Most komolyan fizetnem kéne?

Figyelt kérdés
Középiskolába járok, nyári szakmai gyakorlatom lesz nyáron.Az együttműködési megállapodás már meg lett írva, de szóltak, hogy be is kell engem jelenteni, hogy én ott dolgozni fogok ugyebár.Innen jött szóba az, hogy napi X összeget elkérnének, a bejelentésem végett.Nyugtassatok meg:Ugye nem kérhetnek el pénzt?Végül is ez gyakorlat nem?Őket ezért felelősségre vonhatják nemde?

2015. márc. 5. 17:59
 1/2 A kérdező kommentje:
A papírt az iskolában még nem lett leadva.
2015. márc. 5. 18:01
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is hallottam már ilyenről és szerintem nem is ritka.


A lényeg: ők fizetnek utánad az államnak, miközben te valós hasznot nem hozol, sőt a többi alkalmazott munkáját lassítod így még bevételtől is eleshetnek.


Nem tudom mennyire vonhatók ezért jogilag felelősségre. De valszeg ha nem tejelsz nem mehetsz gyakorlatra, hiába van meg a szerződés, indíts egy polgári peres eljárást ha nem tetszik. Sajnos ez a magyar munkáltatói közeg.

2015. márc. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!