Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek 90-95%-os érettségi....

Matek 90-95%-os érettségi. Lehetséges így?

Figyelt kérdés

legalább ennyit kéne elérnem, és el is várnám magamtól!

ami nem megy, az a kordinátageometria,térgeometria.


félévkor hármas voltam, de január óta oldom az érettségi első felét, már a végére jutottam, most kezdem a második felüket gyakorolni.(de már sokat megcsináltam ebből is)


szerintetek lehetséges 90-95t írnom úgy, hogy a fent említett 2 téma nem megy? mennyi esély, hogy a 12 pontosok közt lesz valamelyik? mert ha a 17pontosok között lenne a kordináta, és a térgeometria is, akkor a térgeometriát választanám.

de a kordináta geometria nagyon nem megy, hibába gyakoroltam sokat


így mondjak le 90% fölöttiről?

egyátalán hogy kellene készülnöm? elég a régieket oldanom?

az I. fele 30-27pont körül szokott lenni!

a II. meg függ a témától, de az is jól szokott menni, egyenletek, szöveges feladatok,függvények jól mennek, kombinatorika is


2015. ápr. 1. 16:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

főleg azok válaszát várom akik jót írtak, hogy hogyan érdemes készülni a maradék 1 hónapban?

utolsó héten a kordináta geometriát fogom nyomatni, hogy valami maradjon meg

2015. ápr. 1. 16:37
 2/14 A kérdező kommentje:
hallottam olyat, hogy a térgeometria mindig választható!! ez igaz?
2015. ápr. 1. 16:37
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évvel ezelőtt 25 %-os lett és pont leszartam a térgeometriát. :D De, hogy hasznos is legyen még van kb. 1 hónapod, miért nem keresel gyorsan egy matek tanárt, akihez heti 1x elmennél kifejezetten ezt gyakorolni? Vagy nézd meg az előző érettségiket, hogy volt-e a 12 pontosok között. :D Esetleg a suliban órán felvetni a tanárnak, hogy többeteknek nem megy ez a téma...
2015. ápr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Így szerintem nem fog menni. Viszont ha keresnél egy tanárt és vennél 5-6 órát, simán begyakorolhatnád azokat a témaköröket, amik nem mennek.
2015. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

tanárra sajnos nincs pénzünk.

a kordinátageometriából meg az egyszerűbbeket meg tudom oldani, és a bonyolultaknál is eljutok valameddig, de ott nem tudnék max pontot szerezni az 100%


a többi feladatnál reális a max pont? ha amiket itthon csinálok azok mindig jók, néha az ellenőrzést felejtem ki, de az csak -1 pont


szóval sokat jelent a vizsga helyzet? ha itthon jól oldom meg, akkor élesben nagyobb az esély hogy elszúrom?

2015. ápr. 1. 16:56
 6/14 anonim ***** válasza:
jóban vagy a 4jegyű függvénytáblázattal? ha nem akkor legyél vele jóba...
2015. ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

persze, csak azzal gyakorlok, az első felét mindig abból oldom meg.

de pl köregyenletéből 2 képlet van a függvénytáblában:S

2015. ápr. 1. 17:27
 8/14 anonim ***** válasza:

akkor annyit jelölj meg, hogy melyikszokott kelleni neked (többnyire az (x-u)^2+(y-v)^2=r^2 ami kelleni szokott és ezt is tanítják középsuliban)

mivel megszokták valamennyire nézni a fügvénytárat ezért vagy halványan jelöld, vagy valami.

a térgeometriának a képletei is benne vannak. ami nincs arra józan ésszel rá lehet jönni.

2015. ápr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszi.:)

hát a térgeometriában sajnos az a baj hogy nem jó a térlátástom, felrajzolni se tudom. főleg amikor valami olyasmi van hogy megforgatjuk a forgástengely körül a lapot és test lesz belőle?!


de a többi téma meg nagyon jól megy, remélem sikerült legalább egy 90%

2015. ápr. 1. 19:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Pedig nem vészes az se amikor forgatni kell, ha nagyon nem tudod elképzelni akkor modellezd le magadnak, ha úgysem akkor magold be hogy miből mi lesz. A függvénytáblába benne van szinte minden, egy kis rutin nem árt, ha megoldod az érettségi feladatokat akkor ez is meg lesz.


Nekem is 90+ amúgy a célkitűzés, én a valószínűségszámítást utálom :D Egyelőre irkálom fel az ilyen feladatokat azt majd lassan nekiállok ömlesztve :)

2015. ápr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!