Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénteken el kell mennem...

Pénteken el kell mennem szóbelizni (középiskolába) csak azt nem tudom, hogy mit mondjak. Dícsérjem az iskolát vagy miket mondjak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod, amit kérdeznek. Tantárgyi vagy személyes kérdések. Nem kell dicsérni az iskolát.
2010. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát még iskolán belül is teljesen eltérők a kérdések. Attól függ, kikhez kerülsz be. Ez olyan, hogy én biztos szimpi voltam neki és csak arról kérdezgettek, hogy mi a hobbim és mit szeretek csinálni, meg ahol lakom ott milyen kulturális programok vannak stb.. De pl osztálytársam másik tanárhoz került szóbelizni és neki verset kellett elemeznie meg hangosan fel kellett olvasnia.

A lényeg amikor bemész nyújtsd a kezed!! Ez egy illedelmes gesztus! (kézfogás) Szerintem én is evvel nyertem el a tetszésem.. :D

Ülj rendesen a székbe, kihúzott háttal, mosolyogj barátságosan!

Amúgy kérdezni fognak a saját sulidról, hogy milyen volt meg ilyesmi és én egyáltalán nem dicsértem. Mondtam hogy a legtöbb terembe volt interaktív tábla stb, szóval elég fejlett suliba jártam, de pl. nem volt DÖK és semmi programokat nem szerveztek. ÉS ezt meg is jegyezték, hogy örülnek, hogy el mertem mondani és elmagyarázták hogy abba a suliba ahol szóbeliztettek milyenek a dökösök meg mit csinálnak meg ilyenek...

Én is majd beszartam, hánytam ájultam, de nem kell aggódni! :D

2010. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson kezet nyűjtani! Nemhogy nem illedelmes gesztus, hanem egy gyerektől kifejezett neveletlenség! Minimum strébernek néznélek, ami nem pozitívum. Kezet mindig az idősebb nyújt a fiatalabbnak, a nő a férfinak. Iskolában tanár-diák viszonylatban nem helyénvaló a kézfogás. Az se különösebben érdekel, hogy ki van-e húzva a hátad a széken: gondolhatod, hogy nem háttartás alapján döntünk arról, hogy szeretnénk-e náluk látni egy gyereket vagy sem. A mosoly az OK, egyébként meg ne félj, mindenki nagyon kedves lesz.

1.,holnap felvételiztető tanár

2010. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
thx mindenkinek :-D meg nyugtattatok
2010. febr. 24. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!