Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biomérnök (BME), élelmiszermér...

Biomérnök (BME), élelmiszermérnök (BCE), germanisztika (ELTE) vagy pénzügy és számvitel (BCE)?

Figyelt kérdés
Ezeket a szakokat jelöltem meg, de nem tudom melyik lennek a legjobb.Időközben a germanisztikát teljesen elvetettem és most egyre inkább a pénzügy felé hajlok.Ti mit választanátok?

2015. máj. 12. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Aki közelebb ül a tűzhöz, az jobban melegszik, ez a pénzre is igaz. Aki viszont a produktív munkát kedveli, az a biomérnökit választja.
2015. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
#1: azért az informatika terén is egész jól lehet keresni
2015. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pénzügy vagy biomérnök. El kell döntened, hogy melyik érdekel jobban. Pénzügyre nagyon erős matektudás kell, biomérnökire nagyon erős kémia (oda is kell matek, de nem olyan, mint egy jó pénzügyre - jártam biora, személyes tapasztalatból mondom). Esetleg ha nagyon nem tudod eldönteni, én azt csinálnám, hogy elvégzek egy bio alapot, és utána MSc-n műszaki menedzseren lehet pénzügyre specializálódni. Tudom, hogy nem ugyan az, mint egy pénzügy alapszak, de egy kis önképzéssel, TDK-val szerintem azzal is sokra lehet vinni.
2015. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyenlőre megvárom az érettségi eredményeimet és utána majd még gondolkodok rajta,hogy tovább. A kémiában eléggé bizonytalan vagyok...
2015. máj. 14. 17:19
 5/10 anonim válasza:
Én BME biomérnökire jártam, és fél év után otthagytam, nagyon kell tudni a kémiát, nem egyszerű. Most BCE Pénzügyre járok, ez sem a legkönnyebb, de lényegesen egyszerűbb és számomra élvezetesebb is.
2015. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna,hogy van még olyan aki hasonló helyzetben van(volt. Úgy érzem a kémia érettségim(emelt)nem isikerült túl jól és amúgy se a szívem csücske a tantárgy ,szóval ha megütöm a mércét valószínű a pénzügyre megyek.
2015. máj. 19. 19:01
 7/10 anonim ***** válasza:

én biomérnöknek jelentkeztem, valószínű elég lesz a pontom.

nem kémiából érettségiztem, mert elsődleges célom a bekerülés volt. mostmár úgy néz ki ugye hogy felvesznek. de kb középszintű tudással fogok bekerülni. ez mennyire lesz szopó? ha nagyon szorgalmas vagyok és biosz, matek, infó, fizika jól megy akkor be lehet hoznom a lemaradást?

2015. máj. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kiderültek az érettségi eredmények,mivel duplázok (emelt német 96+közép matek 98 és 2 felsőfokú)szerintem 99% ,hogy bekerülök a pénzügyre,hacsak nem történik valami drasztikus változás a pontok terén.A kémiám se lett olyan rémes(65) és most teljesen elbizonytalanodtam,mivel eddig a biomérnököt teljesen lehetetlennek tartottam.Szerintetek érdemes elmenni kémia emelt szóbelire?(Eddig nem tanultam még semmit,de van 10 napom!)
2015. jún. 2. 10:44
 9/10 anonim ***** válasza:
elmentél végül a szóbelire?
2015. jún. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen elmentem ,és 100%-os lett.Még mindig nem hiszem el!! Így most a komplett kémia emeltem 76%,ami nem olyan szörnyű,de szerintem pénzügyre megyek,bár az orvosi is megfordult a fejemben.Az a helyzet ,hogy az összes helyre elég a pontom és ez megnehezíti a döntést...
2015. jún. 23. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!