Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy ha az előrehozot...

Igaz az, hogy ha az előrehozott érettségi szóbelijére nem megy el valaki, akkor az egész "meg sem történt"? És ez emelt szinten is így van?

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 08:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez így van. Ha nem megy el a szóbelire akkor az írásbeli eredménye is érvénytelennek minősül, de legalább nem lesz nyoma.


Ennek igazából akkor van jelentősége ha javító érettségit teszel egy adott tárgyból és ha nem sikerül jobban mint az előző akkor szokták mondani a tanárok is hogy ha nem tudod jól megtanulni a szóbelit akkor nincs sok értelme erőlködni vele mert jobb nem lesz. Vagy ha mondjuk neked informatikából 4 es érettségid volt tavaly de idén csak 2 esre sikerült , és úgy érzed hogy a szóbeli sem menne jobban akkor kár elmenned szóbelizni mert nem lesz nyoma a dolognak hanem marad az előző jegy. Vagy ha mondjuk jövőre újra megpróbálnád és idén elég pocsék lett akkor automatikusan törlődik minden mintha meg sem történt volna. De az én véleményem az ha már elkezdted akkor csináld végig veszteni valód nincs, maximum annyi hogy ha nem úgy sikerül ahogyan akarod akkor jövőre eggyel több tárgyból kell készülnöd.

2015. jún. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Nem rólam van szó (szerencsére), csak amikor én előrehozottaztam nekem ezt mondták, most pedig ezzel nyugtattam volna a barátnőmet, de nekik az iskolában azt mondták, nincs ilyen.

Akkor mi tudtuk jól! Köszi! :)

2015. jún. 2. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!