Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudom a háromszög minden...

Tudom a háromszög minden oldalának a méretét, illetve egy szögét, hogy tudom kiszámolni a többi szögét?

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbben?


Kiszámolod a másik szögét szinusztétellel, a harmadikat pedig abból, hogy a szögek összege π.

2015. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon sötét vagyok, nemtom miért nem gondoltam erre.


Kösz a választ.

2015. jún. 2. 17:51
 3/6 A kérdező kommentje:

Na viszont valamit mégsem értek.

Rég használtam már szinusztételt, de elég könnyű, szóval nem értem mi lehet a a baj, de valami furcsa.


Van három oldal, a=gyök(6), b=gyök(24) és c=gyök(10), amikor a/c=sin(alpha)/sin(gamma)-val számolok akkor pont kijön a szög aminek ki kell jönnie, de b/c=sin(béta)/sin(gamma)-ra már nem.


Ez normális?

Azt hittem akármelyik oldalt akármelyikkel elosztva működnie kéne.

2015. jún. 2. 18:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert a háromszög tompaszögű.
2015. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Működik is. De a (0, π) intervallumban több szög is van, amiknek ugyanannyi a szinusza. Másrészt a harmadik szögre miért használod egyszerűen, hogy β = (π – γ – α)-t?
2015. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Harmadik szöget már úgy számoltam, itt a második szögre ment ki a kérdés, ami a/c-vel működött, b/c-vel nem.
2015. jún. 2. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!