Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha félévkor váltok iskolát,...

Ha félévkor váltok iskolát, akkor az 1. félévi jegyeimet is beleszámítják az év végi osztályzásba?

Figyelt kérdés
Az ország egyik legerősebb gimnáziumába jártam, de félévkor iskolát váltottam, és egy jóval gyengébb szakközépiskolába mentem át. Rengeteget javítottam itt. 3,5-ről 4,6 lett az átlagom, ha csak a 2. félévet számolom. A tanároknak ilyenkor bele kell számolnia a 1. félévet is az év végi osztályzásnál?

2015. jún. 9. 16:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Rettenetesen igazságtalannak tartom, hogy töriből például csak 5-öseim voltak ebben a félévben, de mivel a régi iskolámban 3-as voltam, ezért 4-esre zárt le a tanár. Össze sem lehet hasonlítani a két iskola közötti elvárásokat. Ha mások hozzám hasonló teljesítményre megkapják az 5-öst, akkor nekem miért nem adják meg aszerint, ahogy itt teljesítettem ebben a félévben? Matekból viszont megkaptam a jobbat, mert az a tanár csak a 2. félévet nézte... Ráadásul matekból az igazgatóhelyettes tanít minket. Akkor ez most hogy van?
2015. jún. 9. 22:45
 2/3 chtt ***** válasza:
Úgy, ahogy írtad. Tanárja válogatja, mit vesz figyelembe s mit nem. Egyik kolléganőm mindig azt mondta, attól év végi osztályzat, hogy az egész éves munkát értékeli. Én mindig azt néztem, hogy tudom a jobbat megadni. Amíg nincs egységesen kiadva, hogy kutya köteles vagy így vagy úgy venni az osztályzatokat, addig nincs mit tenni, el kell fogadnod, ami van. Tudom, hogy nem vigasztal, de az Élet is pont így fog működni, vagy még "ígyebbül" (azaz igazságtalanabbul).
2015. jún. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) Igazából azt nehéz "feldolgozni", hogy nálam rosszabb képességű, vagy szinte sosem tanuló osztálytársaimnak is jobb lett az átlaga emiatt. És a többiekéhez képest az én jegyeimet nem érzem jogosnak. De az a szerencse, hogy 10.-es vagyok, és ez az év még nem számít bele a felvételibe.
2015. jún. 12. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!