Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálják, teljesen...

Mit csinálják, teljesen kétségbe vagyok esve már?

Figyelt kérdés

Már rég elmúltam 18 és még nem kezdtem magammal semmit. :( Fogalmam sincs mit tanuljak, nem értek semmihez, nem vagyok jó matekból, fizikából, kémiából, nem érdekel semmi nagyobb dolog amit tanulni lehetne... Állatok, angol, könyvek, filmek - ezen kívül teljesen semlegesnek, üresnek érzem magam, vagy ha nem, képtelen vagyok tenni érte. Fogalmam sincs hogy kell tanulni és utálom az egészet. Szerintem azért, mert nincsenek előttem biztonságos, elérhető közelségű célok és belefáradtam, de attól félek ezt csak önnyugtatás, és ha lennének, akkor is ez lenne. Évek óta abból élek (nem rossz eredményekkel, teszem hozzá, de már nem is elég) amit órán megjegyeztem. Mindig azt mondták okos vagyok, de amióta beleástam magam a felvételibe, és látom, hogy semmihez sem értek, azóta értéktelennek érzem magam. Egyedül az angol érdekel valamennyire, és anglisztikára jelentkeztem most, de lehet oda sem lesz elég pontom. Pedig az angol érettségim nagyon jól sikerült, felsőfokúm is van, dolgoztam is fél évet fordítóként. :( Erre ma jól elrontottam a szóbelit. :( És ha fel is vesznek, mi lesz belőlem? Mindenhol azt olvasni, hogy ezzel semmit sem kezdhetek.... Fogalmam sincs mit csináljak, hova menjek, kinek higyjek. Képtelen vagyok elkezdeni az életem, csak terhelem itt a szüleim. :( Most komolyan, egyetem helyett lehet egy pszichológushoz kéne jelentkeznem, ha ennyire életképtelen vagyok?

Nem is tudom minek írom ezt ide, de hátha valaki tud valami tanácsot adni...



2015. jún. 10. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Jaj de el vagy keseredve, egyelek meg:D


Azert ezekkel az erdeklodesi korokkel lehet valamit kezdeni, mindegyikhez kismillio szakma es tevekenyseg kapcsolodik, amit csinalhatnal.


Mi lenne az, amit szivesen csinalnal?

2015. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ha 18 éves lennék, frissen a középiskolából még én is kicsit viccesként fognám fel, de nem vagyok annyi... Nehéz így munkát találni és szegény szüleim nem fognak örökre segíteni, főleg ha nem rakok le valamit az asztalra.

Még az a szerencse, hogy az egyik szakra - nemzetközi igazgatás - vihetem a középszintű angolt, ami tényleg teljesen jól sikerült, de még így is csak 390 pontom lenne. :( Oda meg olvastam olyanokat, hogy 410 lesz kb... Meg ott is leginkább csak a "nemzetközi" rész az ami kissé megmozgatja a fantáziámat. Még talán abban bízok, hogy menet közben beleszeretek valamibe, de valahogy ezt nem tudom elképzelni. Mostmár az sem érdekel ha csak fizetősre vesznek fel pótfelvételin, na de oda is kell egy jó pontszám.

2015. jún. 10. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Kezdd el az anglisztikát, aztán majd meglátod, mi lesz belőle. A neten olvasott baromságoknak meg ne higgy. Mindenhol csak azt fogod látni, hogy ha nem informatikusnak vagy gépészmérnöknek mész, akkor egy senki vagy és soha semmire nem fogod vinni. De a valóságnak ehhez nem sok köze van.


Tanulj, vállalj diákmunkát, járj nyitott szemmel. Idővel meg fogod találni azt a területet, ami érdekel. De legalább addig is csinálsz valamit :)

2015. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az, de ilyen szóbelivel nem hiszem, hogy lesz elég pontom. :( Legjobb esetben is 7 ponttal kevesebb lett volna, mint a tavalyi ponthatár. Még utolsó helyen megjelöltem egy levelezős szakot, de ott meg nem tudok diákmunkát vállalni, se minort felvenni, hogy legalább ingyen tanulhassak egy másik nyelvet vagy valamit... Plusz idén oda is hirtelen több mint duplaannyi jelentkező lett...
2015. jún. 10. 14:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

En a helyedben elmennek valami afrikai rezervatumba onkentesnek, ha ugyis szereted az allatokat. Eltoltesz egy ilyen helyen 6-12 honapot es az perspektivaba rakja a dolgokat, es kulon jo hogy kiszakadsz a komforzonadbol, megismered magadat.


Vagy elmennek egy kicsit Angliaba/Amerikaba dolgozni, kozben nyelviskolaba jarnek, es olyan szintre fejlesztenem az angolomat hogy tudjak hivatasos forditokent/tolmacskent dolgozni.


Vannak opciok, az onsajnalat nem az! Segits magadon, Isten is megsegit...

2015. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fordítani szívesen fordítanék tovább. Vagy állatokkal foglalkoznék. De egyetemen biológia szakhoz kell kémia / fizika, az meg nuku. Azt nem tudom milyen szakmák vannak ebből amiből meg is lehet élni... A filmezés is érdekel, de kreativitásom/tehetségem 0, már attól keresztbeáll a szemem, ha elolvasom a felvételi vizsgákat. Meg ugye újfent a megélhetés a gond. Még a rendőrség érdekelt, de az meg olyan, hogy vagy átmész a vizsgálatokon, vagy nem, nem tudsz készülni rá. Azt meg nem is kell mondanom, hogy arról a munkáról miket hallani. Nem is tudom, hogy bírnám-e a valóságban, és nem csak papíron vonzó.
2015. jún. 10. 14:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom csak az dolgozhat fordítóként / tolmácsként hivatalosan (amit én csináltam az nem az volt. Meg nem is egy Shakespeare.) akinek van hozzá végzettsége, az országban pedig akkor lehet a mesterképzesre jelentkezni, ha már van diplomád és tudsz egy másik nyelvet is. Tanulnék szívesen külföldön - egyetemen - is, de azt is legkorább csak 1 év múlva tudnám elkezdeni, addig meg csinálni kell valamit, plusz ugye a költségek...
2015. jún. 10. 14:24
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nem sajnáltatom magam, hanem tényleg ilyen rossznak érzem a helyzetem. Nem tudom hol kéne elkezdeni vagy mit. Amint elhatározok valamit tuti, csak rosszat olvasok róla, vagy elszúrom mint a szóbelit...
2015. jún. 10. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!