Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen középiskolába/gimnázium...

Milyen középiskolába/gimnáziumba és főiskolára/egyetemre menjek ha könyvelő szeretnék lenni? Közgazdasági szakközépiskolában pénzügyi számviteli ügyintéző tagozatot vagy mit végzek az jó?

Figyelt kérdés

2015. jún. 18. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
pénzügy-számviteli okj (minimum 54-es) / gazdasági főiskola + mérlegképes könyvelői okj
2015. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi de egy dolgot nem értek.

Minek kell 54-esnek lennie?

2015. jún. 19. 12:22
 3/10 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdés: Akkor elég az is ha gimnáziumba megyek leérettségizek és utána megyek gazdasági főiskolára?
2015. jún. 19. 12:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazából ahhoz, hogy könyvelő legyél, elég egy mérlegképes könyvelői OKJ-t elvégezned, de érdemesebb pénzügy-számvitel alapszakot végezned főiskolán/egyetemen. A Corvinus és a BGF-PSZK a pénzügy-számviteli diploma mellé ad egy könyvelői OKJ-val egyenértékű végzettséget is, ha számvitel szakirányt veszel fel. A diploma segítségével nem egy sima irodai könyvelői munkakörbe leszel beosztva egy életen át, hanem egyéb pénzügyi-számviteli vezetői pozíciókra is pályázhatsz az adott vállalatnál, amihez azonban előfeltétel a pénzügy-számviteli diploma megléte. Ha azonban magánkönyvelő szeretnél lenni, ahhoz minimum 3 év könyvelői tapasztalat szükséges, amit könyvelőirodákban szerezhetsz meg, esetleg állami intézeteknél (NAV, ÁSZ, stb...). De magánkönyvelőként még nagyobb szükséged lehet a diplomára, hogy megfelelő ügyfélkört alakíthass ki.


Igen, elég a gimnázium után főiskolára menni. Én személy szerint biosz-kémia tagozaton jártam ki a gimnáziumot és csak utána mentem pénzügy-számvitelre, de erősen ajánlom neked, hogy jelentkezz egy NYEK-es iskolába (vagy mégjobb, ha nyelvtagozatra mész, ahol nincs 0. osztály), feküdj rá a nyelvtanulásra a következő 4-5 évben, tanulj sokat, és jó jegyeket szerezz, ugyanis nagyon nehéz gazdasági szakra bejutni. Nekem 442 pontom volt, amivel évfolyamelső voltam a gimnáziumomban, és még így is bőven elmaradtam a pénzügy-számvitel állami alapképzés alsó ponthatárától, ami 456 pont volt tavaly, és a fene tudja, hogy mire te jutsz el a felvételiig, mennyire magas lesz az a ponthatár. De egy felsőfokú nyelvvizsga nagyon nagy kezdőlöketet adna neked, ajánlom figyelmedbe! :) Sok csoporttársam az egyetemen közgazdasági középiskolából jött, és nem éri meg, mert kb. semmi hasznát nem veszik, csak a mikró-makró tárgyaknál volt egy kis előnyük, de mivel ezek csak féléves tantárgyak az egyetemen, ezért nem sok hasznát vették (nagyon sok csoporttársam, akik már most kibuktak az egyetemről, ilyen középiskolából jöttek). Ohhh és a matekot is érdemes gyűrnöd, mert a felvételinél kötelező beszámítani a matekot, mint tantárgyat, és az egyetem első két félévében úgy buktatnak matekból, mintha a tanárok ezért kapnák a pénzüket. Vannak gyengébb főiskolák, egyetemek, ahol tanulhatsz pénzügy-számvitelt, de én inkább a nevesebb iskolákat ajánlom figyelmedbe: Corvinus, BGF, BME, vagy ha nem pesti vagy, akkor Debreceni Egyetem, Miskolci Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, vagy Szegedi Tudományegyetem. A többi nem éri meg, és ezzel nem akarok senki megbántani, de sok pénzügyes ismerősöm van a többi egyetemről, sőt, a családomból is vannak hárman, akik gazdasági szakon vannak, az egyik a SZIE-n, a másik kettő pedig a ZSKF-en, és azt mondják, nevetséges a képzés színvonala ezeken a helyeken.

Remélem minden kérdésedre választ kaptál :)

2015. jún. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Igazából ahhoz, hogy könyvelő legyél, elég egy mérlegképes könyvelői OKJ-t elvégezned"

Nem elég. A mérlegképes könyvelő okj-nak ELŐFELTÉTELE a legalább okj 54-es pénzügyi-számviteli végzettség.

2015. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem mondtam olyat, hogy nincs előfeltétele, annyit mondtam, hogy nem kell egyetemen megszereznie.
2015. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm szépen. Igen mindenre választ kaptam. :-)

2015. jún. 21. 21:19
 8/10 A kérdező kommentje:

#4-hez lenne 1 kérdésem:

találtam iskolát ahol van nyelvi tagozat (nem volt nehéz :-) ).

De mindegyik iskolában lehet ilyen felsőfokú nyelvvizsgát? mert így külön nem írta hogy lehet

2015. jún. 21. 21:47
 9/10 anonim ***** válasza:

#4 vagyok:

A nyelvvizsgát nem az iskoládban fogod megcsinálni. A nyelvtagozatos/NYEK-es iskola arra kell, hogy jól felkészítsenek az adott nyelvből téged, és majd az érettségi környékén (vagy akár előbb, ha ügyes vagy) letedd a nyelvvizsgádat. Nyelvvizsgát nyelvvizsgaközpontban kell letenni, ilyen pl. az EuroExam, Telc, Origo (ezek kifejezett nyelviskolák, de sok egyetem is biztosít nyelvvizsgára lehetőséget, pl. a BME-es vagy Corvinus-os nyelvvizsga egész jó). A nyelvvizsga a gimnáziumtól teljesen független, ezt felnőttek is leteszik, egyetemisták is, stb... ilyenkor kapsz egy bizonyítványt arról, hogy te XY nyelvvizsaközpontban letetted az adott nyelvből a vizsgát és hivatalosan is beszéled a nyelvet alap/közép/felsőfokon (alapfok semmit nem ér, a középfokot egy stabil nyelvtudással le lehet tenni, a felsőfok viszont elég nehéz, de megéri). Tudtommal ez központfüggő, hogy melyik mennyit kér a vizsgáért, de amin én voltam, az 31ezer ft-ba került.

2015. jún. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem :-)

Köszi

2015. jún. 22. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!