Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mentőápoló okj-ra mely könyvek...

Mentőápoló okj-ra mely könyveket kell beszerezni?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem le és mentőápolónak szeretnék menni. A könyveket már most beszerezném és átolvasnám/áttanulmányoznám a nyáron.

Ezen kívül még szeretnék többet megtudni erről a szakról, például, hogy mi a véleményetek, tapasztalataitokat róla, mennyire nehéz, meg mindent amit el tudtok mondani erről.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

19/L



2015. jún. 25. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Remélem tudod, hogy nőket nem nagyon foglalkoztatnak mentőápolóként. Sőt, szerintem nem is. Mentőtisztként már igen, ez főiskolás képzés. Ennek ellenére nem akarlak lebeszélni róla, alapnak kiváló. Főleg, mert az 1. okj ingyenes. Én ápolónak tanulok, de sok modulunk közös. Pl. a klinikumi ismeretek. Ez a legnehezebb mind közül, de tanulással teljesíthető. A következőket foglalja magában ez a modul: gyógyszertan, elsősegély, anatómia, élettan, kórtan, sebészet, gyermekgyógyászat, belgyógyászat. Ha ez megvan, utána már csak a végső vizsga lesz a necces.

Az iskolákban lehet azt fogják mondani, hogy nem kell könyv, elég amit átküldenek anyagot. Ez sajnos nem mindig igaz. Első modulból ezért írtam hármast, mert hittem nekik. Következőkre megvettem a könyveket és egyből ötös lettem.


Könyvek:

- Anatómia - élettan: mindenképpen érdemes beszerezni. Három félét szoktak ajánlani: Kardos Lídia, Donáth, Mándi. A Mándit nehogy megvedd, az nem elég. Több osztálytársam is megvette, de vennie kellett mellé másikat. A Donáth már jobb, teli van sok színes ábrával. Mégis a Kardost javaslom. Igaz, hogy ez a legdrágább (kb. 5800), de ebben minden benne van, ami anatómiából és élettanból követelmény. Ábra is sok van benne. A Donáth kb. 3600, de abból néhány dolog hiányzik. Tudom, mert először azt vettem meg. A Kardos Lídia: Anatómia-élettant vedd meg. Igaz, hogy a 3. modulzáróra kell, de ezt érdemes előre lapozgatni, mert sok az anyag. Le kell ülepednie a tudásnak.

- Anatómia atlasz: Donáth-féle kell. Kb. 4600, de ha online rendeled a Medicinából, akkor 4200. Egyébként ott majdnem mindegyik könyv olcsóbb, mint máshol.

- Ápolástan: Bokor Nándor. Medicinában kb. 4200. + digitális tankönyvtárból töltsd le az Ápolástudomány tankönyvét. Vagy csak simán keress rá a keresőben. Ezek már az 1., 2. modulzáróra is kelleni fognak.

- Latin: nem muszáj venni, de nekem nagyon bejön a Nagy József által írt könyv. Sokat segített. Medicinában 2000 körüli.

- Gyógyszertan: 3. modulzázóra kell a Vágvölgyi-féle. 3400 a Medicinában, méshol kb. 3800.

- Kórtan: 3. modulzáróra a szintén Vágvölgyi által írt. 3900 körüli.

- Gyermekápolás: Balog - Gyermekápolástan 1-2. A két kötet 6-7 ezer között van. A 3. modulzáróhoz igen hasznos. Nem csak a gyermekgyógyászathoz tudod felhasználni. Vannak benne eszközös beavatkozások, rengeteg betegség tünetekkel + terápiával + képekkel.

- Belgyógyászat: Vágvölgyi - Szervrendszerek kórtana és klinikuma. 3. modulzáróhoz. Vannak benne képek is.

- Sebészet: Kiss Lajos - Sebészet és traumatológia. Ez a 3. modulzáróhoz kellene, de már nem lehet kapni. Helyette a Gulyás által írtat vettem meg 1500 körüli áron.

- Elsősegély: erre nem tudom mi a legmegfelelőbb, főleg egy mentőápolónak. Én a Pápai Tibor által írtat vettem meg 4000-ért, mert teli van sok színes képpel. De jónak mondják még Hornyák könyveit is. A digitális tankönyvtárból érdemes még nektek az Oxiológia (Göbl Gábor) könyvet is letölteni.


Egy szó mint száz, én nyárra csak az anatómiát (Kardos) és az ápolástant (Bokor) venném meg. Talán még a latint, hogy értsem a szavak ragozását. Ezekhez letölteném az Ápolástudomány tankönyvét és az Oxiológiát. Ha mást nem is szerzel be, ezek legyenek meg.

2015. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hova mentél erre az okj-ra?
2016. nov. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszi -
2016. nov. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

- Sebészet Dr. Gulyás


"Klinikai ismeretek a sebészet köréből"

2017. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!