Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégisták, ill. kollégiumba...

Kollégisták, ill. kollégiumba készülők! Ha megengedhetnétek magatoknak, hogy egy az egyetemhez közeli, jó albérletbe költözzetek, akkor azt választanátok a kollégium helyett?

Figyelt kérdés

Tehát ha a pénzügyi szempont nem számítana...

Kollégium előnyei,amiért választanám: - közösség,kolis bulik stb.

hátrány: -távolabb van, nehezen tudnék hozzászokni , hogy többen vagyunk egy szobában, közös vizesblokk stb,tehát a szokásos előnyök/hátrányok amiket mindenki ismer, de vegyük ki belőle azt hogy a kollégium olcsóbb,így szeretnék választ kapni, köszönöm:)



2015. júl. 12. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tekintem magamat antiszociálisnak, de úgy gondolom, hogy egy bizonyos szinten kell az embernek egy intim szféra, amelyre időnként ha kell vissza tud vonulni. Én ezért preferálom a lakást a kolesszal szemben.
2015. júl. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2 év kolis élet után..egyértelműen albérletet választanám..:)
2015. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én imádom a kolit úgyhogy, bár megtehetném nem mennék albérletbe. őt, a másik, drágább koliba se mennék át.
2015. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már nem vagyok kollégista, de komoly pénzügyi áldozatot is hoznék azért, hogy albérletben lakhassak (azért is nem vagyok kollégista, mert ezt tettem).
2015. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt senkinek nincsenek pozitív élményei a kollégiummal kapcsolatban? A nonstop családi hangulat, a barátok, a bulizás, stb.? Azért nem minden kollégiumot úgy kell elképzelni, mintha Amerikai Pite lenne, néha vannak bulik, szórakozások, egyébként pedig csendes is tud lenni. Az állapot pedig kollégiumi szintű, de azért a pénzért amibe ez kerül, elviselhető.
2015. júl. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a koleszt választanám. Rengeteg pluszt kapsz tőle, amit egy albérlettől nem . Pl. toleranciát tanulsz, rengeteg barátod, ismerősöd lesz, akik tudnak segíteni akár tanulásban, bármi másban vagy egyetem után. A koleszok általában közel is vannak az egyetemekhez, így nem probléma a bejárás. És az is tuti, hogy 20 év múlva bőven lesz sztorid a koleszos évekről, amiket mesélhetsz majd a gyerekeidnek...
2015. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!