Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Külföldiként mennyibe kerülne,...

Külföldiként mennyibe kerülne, ha Magyarországon érettségiznék?

Figyelt kérdés
Nincs Magyarországon bejelentett lakcímem, de szeretnék magyar iskolában érettségiznem. Ez mennyibe kerülne?

2015. júl. 19. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Elég ha magyar állampolgár vagy. Nem kell magyar lakcím is. Magyar állampolgárként ingyenes.
2015. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, elfelejtettem írni, hogy nincs magyar állampolgárságom.
2015. júl. 19. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Én külföldön jártam gimnáziumba, de az egyetem miatt szükségem volt az emeltszintűre, kb. 26 000 forintba került.
2015. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*És magyar állampolgár vagyok.
2015. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Igen, valóban fizetős az érettségi, ha már megvan. Csak nekem kicsit úgy tűnt a kérdésből, hogy a kérdező a középiskolát is nálunk akarja elvégezni.
2015. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, Magyarországon szeretnék érettségi, de nem értem, hogy ez miért probléma.
2015. júl. 19. 21:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem probléma. Csak a másik hozzászóló felhívta a figyelmet rá, hogy fizetős is lehet. De csak akkor, ha már befejezte valaki a középiskolát. Nem tudjuk, hogy te az egész középiskolát itt akarod végezni, vagy csak érettségizni akarsz.
2015. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
ha magyarországi középsuliban/gimiben jársz négy évig, akkor ingyenes. Amennyiben külföldön, akkor fizetned kell érte. Emelt és közép szint eltér egymástól. Azt hiszem hogy a közép az 16e, az emeltet pedig 26e-nek írtam.
2015. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
KELL egy magyar cím, ha nem lakcím, akkor értesítési cím, ahova minden levelezést küldenek.
2015. júl. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!