Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha van angolból és németből...

Ha van angolból és németből középfokú nyelvvizsgám, akkor felvételinél hány plusz pontot kapok érte?

Figyelt kérdés
2008. szept. 5. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
egy középfokú nyelvvizsga 35 pontot ér, ugye neked kettő van, de nem kapok meg a 70 pontot. A nyelvvizsgákért maximálisan 50 pont adható - mint egy felsőfokúért
2008. szept. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szóval akkor én ezekért 50 pontot kapok?
2008. szept. 5. 23:46
 3/8 anonim ***** válasza:
sajnos igen... Jól kitalálták ezt a rendsszert, hogy b*szhassanak ki a diákokkal... HA három felsőfokud van akkoris maximálisan 50 pontot kapsz
2008. szept. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

igen sajnos ez jó nagy ki***....

az én osztálytársamnak 4 felsőfokúja van és semmit nem ér vele..

2008. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt a rendszert azért találták ki, hogy az a diák, akineka szülei megengedhetik maguknak, hogy különórára járassák a gyerekeiket,a pontok terén ne legyenek előnyösebb helyzetben, mint annak a családnak a gyereke, akinek nincs pénze különórára, külföldi nyelvtanulásra vagy egyáltalán csak arra, hogy idegen nyelvú csatornát tudjon nézni vagy ...hogy otthon hallja es így tudja azt, hogy a nyelvtanulás szükséges a boldoguláshoz.....A nyelvtudás pénzkérdése is....főleg Magyarországon, ahol 10 suliból 9-ben hiába ülsz a középiskolás nyelvórán, a nyelvet nem tanítják meg, viszont a seggfej nyelvtanár családi életét kívülről fújják a diákok, mert ez a téma a nyelvórán...szóval, a rendszer azt kívánja kivédeni, hogy ne az legyen, hogy burzsujék gyerekének, habár így is nagy előnye van csóróék gyerekével szemben, de a nyelvvizsga pontozásban azért ne legyen akkora....mert pld az említett diák, akinek 4 felsőfokúja van lehet, hogy nyelvzseni, de biztosan nem csak és kizárólag a saját erejéből jutott el idáig úgy, hogy otthon kajára is éppenhogycsakvan pénz és a szülők éjjel is és hétvégén is dolgoznak,mert műszakoznak, hogy be tudják fizetni a gázszámlát...de lehet, hogy tévedek, és ő egy többszörösen hátrányos helyzetű csodagyerek...de akkor meg ezért nincs szüksége még több pontra a felvételin....
2008. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor én felvételiztem öt éve, még csak egy nyelvvizsgára járt pont: középfokúért 3, felsőfokért 5 pont járt a 120 pontos rendszerben. Na, ez a kicseszés, nem az, amit mostanában csinálnak... Ja, az én középfokúmat pedig nem vették figyelembe, mert nem az angol-német-francia-spanyol-orosz ötös valamelyikéből tettem, azon a szakon ugyanis csak a fenti nyelvekből tett nyelvvizsgát fogadták el. Ez a kicseszés...
2008. szept. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az még inkább, hogy a fizetősre kétszázakárhány ponttal felvesznek, de az államira bekerülni szinte lehetetlen, 430 környékén kezdődnek a ponhatárok... Na akkor, akinek nincs pénze, az nem tanulhat, mert nem tudja teljesíteni azt, amit elvárnának? Érettségizzen az le, aki ezt az új pontszámítási rendszert kitalálta, de úgy, hogy államira bekerüljön!
2008. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólóval,én például keleti nyelvek és kultúrákra akarok menni,és olyan rohadt magas a ponthatár(mindenhol,ahol ilyen van),hogyha reálisan nézem a dolgokat esélyem nincs,mert nincs pénzünk külön tanárra,és nincs pofám apám elé állni,még egy kis pénzért...

szóval tényleg szivatós a rendszer:(

ja egyébként bocsi,ez már nem a kérdéshez tartozott:)

2008. szept. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!