Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a feltételei hogy rendőr...

Mik a feltételei hogy rendőr lehessek?

Figyelt kérdés
Van érettségim, 178 centi magas vagyok, és átlagos testalkatú.
2010. márc. 14. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Olyanok vannak a rendőrsulin hogy mennyiségre adott idő alatt mennyit tudsz fekvőzni, futni, stb. Magasságod nem számít csak teljesítőképesség, meg hogy látás, hallás, tüdő jó legyen. Agy meg nem kell hozzá. Sok sikert.
2010. márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A teljesítőképességre gyúrni kell:D A többi meg van.
2010. márc. 14. 19:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, meg kell feleni egy alkalmassági vizsgának! Viszont az nem igaz, hogy nem számít a magasság! Meg van határozva, hogy milyen magasnak kell lenned, pl én 156 cm vagyok és nőknél 162 a minimum, ami lehet! Szóval én itt buktam is a mutatványt. Megkeresem a továbbtanulási könyvet és majd leírom az alkalmasságis kritériumokat. Fiú vagy?
2010. márc. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, fiú vagyok.
2010. márc. 14. 20:01
 5/11 anonim válasza:

Ami még fontos nem lehet büntetett előéletű a szűk családi körödben:)

Én szerettem volna rendőrnő lenni de sajna csak 155cm vagyok:(

2010. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem lehet büntetett előéletű?:(

Az apám egy évet volt börtönben:S

Én viszont semmit nem vétettem még:)

Tehát akkor már nem lehetek rendőr?

2010. márc. 14. 20:17
 7/11 anonim ***** válasza:

A gyúrás az nem rossz, de nem lesz tőle annyira kitartó, meg igazából csak egy féle mozdulatsorra jó.

Ajánlom a futást, meg csináld azokat a gyakorlatokat, amik kellenek majd az alkalmasságin...

2010. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megkerestem a könyvet. Ezek a fontosabbak:


Nappalira mehetsz, ha belföldi lakhellyel rendelkezel, ill nem töltötted még be a 25. életéved, büntetlen előéletű vagy, kifogástalan életvitelt folytatsz és magyar állampolgár vagy (nem ír semmit arról, hogy mi van, ha a családban volt vki, aki volt már bűntetett).


Aztán alkalmassági vizsga kell:

Van egy fizikai-kondícionális felmérés, kell vinni háziorvosi papírt, hogy egészséges vagy és részt vehetsz a felmérésen. A magasságod jó hozzá, ill a testtömegindexednek a normál kategóriába kell tartoznia, azaz 20-25kg/m2(27-ig elfogadják, 30 felett automatikusan rányomják a papírodra, hogy alkalmatlan vagy). Nem lehetnek az alábbi betegségeid pl: cukorbetegség, magas vérnyomás, gyomor-nyombél fekély, asztma, szívbillentyű anomália, jelentős túlsúly, pikkelysömör, elülső fogak hiánya, fogszuvasodás, halláscsökkenés, látáscsökkenés (nyers látóélesség 0,3-nál többnek kell lennie kontaktlencse nélkül, két szem közti eltérés max 3,0 dioptria lehet), színtévesztés, színvakság, kancsalság, eszméletvesztéssel járó betegségek, öngyilkossági kísérletek, alkohol, drog, gyógyszerfogyasztás, szorongásos betegségek, belgyógyászati, mozgásszervi, idegrendszeri elváltozások stb.

2010. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Aztán ha ez még mindig nem elég, gyakorlati vizsga követelmények:

1. Kardio-respiratorikus állóképesség vizsgálat (2000 m-es terepfutás)


2. Hasizom erőállapotának mérése (1 perc alatt max felülésszám)


3. Láberő mérése (helyből távolugrás cm-ben)


4. Kar-váll erőállapotának mérése (hajlított karú függés/fekvenyomás)


Attól függően, hogy hogyan teljestíted ezeket, egy táblázat szerint pontokat kapsz. Ezekből kell összegyűjtened 60-at, és nem lehet 0 pontos kísérleted! Úgyhogy kösd fel a gatyád! ;) Valamint egy szám, amin érdeklődhetsz: (1)392-3557--> RTF Testnevelés és Küzdősportok Tanszéke

2010. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, főleg az utolsónak:)
2010. márc. 14. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!