Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » CNC tanfolyam után, hogy...

CNC tanfolyam után, hogy fejlődjek tovább szakmailag?

Figyelt kérdés

Tavasszal elkezdtem a tanfolyamot, jövő nyáron vége is lesz.

Most már kicsit nagyobb a rálátásom a témára és lettek kétségeim.

Beszélgettem CNC gépeken dolgozókkal és arra jöttem rá,hogy nem is lesz ez olyan egyszerű.

Mármint nem a szakma, hanem a fejlődés!

Nem akarok két gép közt ugráló, szerszám és anyagcserélgetős majom lenni!

Bocs a megfogalmazásért, de az ilyen emberekkel dunát lehet rekeszteni és ez nem biztosítsa a versenyképességet a munkaerő piacon.


A gond az,hogy csak cnc programot írni tanítanak meg, meg szerszám csere, bemérés stb.

AZ egyszerűbb alkatrészek oké, de

bonyolult darabok esetén már számítógépen kell tervezni.

Gondoltam megcsinálok erre is egy tanfolyamot, de nem tudom mennyit számít ezen a szinten az iskolai végzettség.

Magyarország az 1001 papír országa ha egy majom papírt adunk a kezébe, hogy cnc programozó akkor keresett lesz és nem kevésbé beképzelt.

Ha pedig odaáll valaki aki tényleg tud de nem olyan jó a papírja mint egy majomnak akkor rögtön hülyének minősítik, kivétel ahol a próbamunka dönt, de behívnak e majd egyáltalán?



2015. okt. 3. 09:09
 1/7 A kérdező kommentje:

Mielőtt valaki félreértené az előbbi irományomat, tudom,hogy fog kelleni nem kevés gyakorlat mire belejövök.

Csak az a kérdés,hogy lesz e lehetőségem ezt valaha megszerezni, Vagy megrekedek zöldgombosként.

2015. okt. 3. 09:31
 2/7 anonim ***** válasza:

A CNC gépkezelők márpedig a gépet kezelik. Egyrészt nem majmok, másrészt meg ez a feladatuk. Vagy mi a problémád konkrétan?

"Nem akarok két gép közt ugráló, szerszám és anyagcserélgetős majom lenni! " Ez így elég durva azért. Ha nem akarod a gépet kezelni, miért erre a tanfolyamra mentél? Szerezz egy (gépész)mérnöki diplomát, és meg van oldva a helyzet...

2015. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor mondom másként, az egyedi gyártás érdekelne.

Mert olyan szakma kell, ami bonyolultabb mint egy betanított munka!

2015. okt. 3. 09:43
 4/7 A kérdező kommentje:

Másrészről tényleg durván fogalmaztam elnézést, de amikor azt látja az ember,hogy a cnc-s két gép közt ugrál és szakad az ember rendesen, közben pedig semmit ne tegyen, csak pakoljon ki meg be, minden más művelet a számára tilos.

AZ számomra olyan érzetet kelt mint amikor a majmot táncoltatják.

2015. okt. 3. 09:45
 5/7 anonim ***** válasza:
tanulj valami más szakmát a CNC-be csak beledögleni lehet,-egy öreg céencés
2015. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért ilyen hamar nem adom fel.

De többet akarok mint zöld gombot nyomkodni.

2015. okt. 3. 19:02
 7/7 anonim ***** válasza:

1. cnc forgácsoló 90%-ban csak zöldgombos, a maradék 10% öreg szaki akinek 30 év tapasztalat van a háta mögött és beállítja a gépet


2. cnc programozó csak számítógépnél ül és rajzol, cnc géppel soha nem dolgozik


4 éve végeztem cnc forgácsolóként, nem tudtam olyan helyre kerülni, ahol nem zöld gombos embert kerestek, ez egy ördögi kör... 2 évig dolgoztam marógépen, korrekción meg a gép alap kezelésén kívül semmit nem tudok, mert nem volt alkalmam foglalkozni vele...


egyedi vagy kis szériás gyártásba csak hatalmas mázlival vagy protekcióval juthatsz be, másképp lehetetlen...

2015. okt. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!