Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell suliban kéziforgács...

Miért kell suliban kéziforgácsolni? (A lentit légyszi olvasd el, köszi. )

Figyelt kérdés
OKJ képézésen tanulok gépésztechnikusnak. Azt hallottam mint gépésztechnikus nem igazán kell majd gyakorlati dolgokat végeznem, legalábbis ha ebben a szakmában tudok elhelyezkedni, vagyis nem gépi forgácsolóként kezdek dolgozni. Szóval akkor mi a halálért nyomatják ennyire a kéziforgácsolást? Például egy bizonyos dolog nem ment ezen az órán, szóltam tanárnak, mire ő megkérdezte: pályát tévesztettem-e. Miért a gépésztechnikusi szakma csak ebből áll? Ráadásul az egész kéziforgácsolás nem megy és nagyon elegem van belőlle.

2015. okt. 6. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezen órákat lehetne vitázni, de az biztos, hogy az eddigi világban (értve ezalatt az ősrobbanástól idáig letelt időszak egészét) az emberek nagy része úgy gondolta, hogy az dirigáljon, aki meg is tudja csinálni. Még akkor is, ha a dirigálás tulajdonképpen egészen más készségeket igényelne. Ez intézményesen is így van, nemcsak egyénenként. Hiszen a kapitánynak készülő is hajósinasként gyakorol, a gépésztechnikusnak készülő meg reszel. :)

Azért ennek a berendezkedésnek megvan az a praktikus része is, hogy ha próbáltad, akkor tudod, mit kérhetsz másoktól, ha próbáltad, akkor tudod a buktatókat, ha próbáltad, akkor ismered a folyamatot jól, stb.

2015. okt. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2015. okt. 7. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!