Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha mindenütt kiközösítenek,...

Ha mindenütt kiközösítenek, megoldás az, hogy magántanuló leszek?

Figyelt kérdés
már sok iskolát kipróbáltam, speciálisabbakat is, de valamiért sehol nem kedveltek a többiek. hiába járok pszihológushoz, ő sem tud segíteni.
2008. szept. 11. 13:56
 1/7 A kérdező kommentje:
és én se kedveltem őket....
2008. szept. 11. 13:58
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Az biztos nem véletlen, hogy ha mindenhonnan kiközösítenek. Amúgy vannak barátaid?

Lehetsz magántanuló, de az nem feltétlenül megoldás. Ha nem tudsz szocializálódni, akkor hogy fogsz majd egy munkahelyre beilleszkedni később? Gondolkodj el azon, hogy mi az, amit esetleg te csinálsz rosszul és hogy tudnál e rajta valahogy változtatni.

2008. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát... szívesebben vagyok egyedül, mint velük, és valószínűleg ez nem tetszik nekik. meg hogy semmit sem számít nekem a véleményük. csak az idegesít, amikor beszólogatnak.
2008. szept. 11. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Mért közösítenek ki? Cigány vagy? Mert ha igen akkor verd le őket mint a többi tavaly barnult.
2008. szept. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Beszólogatni csak annak lehet, aki hagyja magát. Gondolkozz el azon, hogy milyen vagy, mit nem szeretnek benned. Lehet, hogy azért szemetek veled, mert nem törődsz velük, nem kell senkivel se jóban lenni, de próbálj meg valami elfogadható helyzetet kialakitani. Az, hogy magántanuló légy nem megoldás, később, amikor dolgoznod kell meg fogja neheziteni az életed.
2008. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
92%
Sokszor nem is olyan vészes a helyzet ahogy gondolod. Kérj valamiben segítséget a társaidtól, és ha szívesen segítenek nincs is akkora baj. Ha oda sem figyelnek rád, gondolkodj el azon,mi is olyan irritáló a külsődön v a belső tulajdonságaidban. Mindenkiben van érték és szerethető tulajdonság így benned is. :)
2008. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Senkinek sincs joga kiközösíteni egy másik embert! Lehet, hogy az a bajuk, hogy nem hízelegsz nekik, de ez nem ok, és más sem lehet elfogadható indok. Mindenki különböző és ez így van rendjén. Nem mindenki szeret a társaság középpontja lenni. Légy/maradj önmagad mindig, nem kell magadra erőltetni semmiféle olyan viselkedést, ami nem Te vagy. Ha nem fogadnak el az sem számít, kit érdekel a véleményük!

Engem is kiközösítettek annak idején, és az iskoláim végeztével már felnőttként jöttem rá arra, hogy mennyire senkik emberileg és minden téren akik ezt művelték. Gyereknek is üresek voltak, de felnőttként ha lehet még inkább azok...!

Ha magántanuló leszel, az egy lehetséges megoldás szerintem, de jó lenne találni Neked az iskoládon kívül egy olyan gyerekközösséget, ahol jól érzed magad, akiknek hasonló az érdeklődése a tiedhez.

A másik: bevonni olyan külső személyeket ebbe (nem a pszichológust, hiszen valójában nem Benned van a hiba), aki tudna egyéb tanácsot adni. Hallottál már az iskolarendőr programról? Az iskolarendőrhöz a diákok, tanárok és a szülők gyakorlatilag bármilyen kérdéssel fordulhatnak!

Vagy ott van az Egyenlő Bánásmód Hatóság, talán őket is érdemes lenne megkérdezni, hogy mi a véleményük.

De kereshetnétek a szüleiddel olyan civil szervezetet is, amelyik a kiközösítetteknek segít, ez utóbbiról nem tudom létezik-e Magyarországon ma.

2010. szept. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!