Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet túlélni egy olyan...

Hogy lehet túlélni egy olyan egyetemi képzést, ahol napi 12 órát bent kell lenni? (NKE-KTK, közig. -szervező)

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve. Heti 24 óránk van, ami 24 x 1,5 órát jelent, és elég nehéz, tömény, magolós tárgyakkal.

Heti 2x reggel 8-tól este 20-15-ig vannak óráim, a másik 2 nap 18.45-ig, pénteken pedig 11.15-ig.


Semmi életem nincs emellett, 9-re érek vissza az albérletbe, így tanulni is kevés időm marad, nemhogy arra, hogy valamikor pihenjek is.

Hogy lehet ezt túlélni?


2015. nov. 22. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem pedig azt nyilatkozta valaki erről a szakról, hogy nem húzós, ő is itt végezte. Úgy látszik akkor jókorát füllentett az illető :). Egyébként máshol is van ilyen szak, mérnököknél főként, ahol egész nap órák vannak. Még gondolkoztam is ezen a szakon, pont ebben az intézményben, de akkor leves. Pedig vonzó volt számomra, hogy nincs analízis meg ilyenek + főleg lexikális tudást igénylő tárgyak vannak.
2015. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És kötelező bejárni?
2015. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként hajtani kell rendesen, próbálj meg relaxálni, nem muszáj minden órára bejárni, amin nincs katalógus és felteszik a netre az előadások anyagát. Hidd el az csak ijesztgetés, hogy vedd meg a könyvet meg az órai jegyzetek is fontosak, egy-egy tárgynál elég az előadások diáit(ha nem csak vázlatpontokból áll) jól bemagolni és az már egy hármasra elegendő.
2015. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanígy érzek KTK-s sorstárs, az életkedvem nulla, azon gondolkozom folyamatosan, hogy megéri-e ennyit szopni egy kormányablakos állásért (a távoli jövőben, ha túléljük pl a közpolt)...

Szerintem hamarosan vagy idegösszeomlok, vagy stílusosan lelépek innen :((

ui: nekem mindig azt hazudták, hogy az egyetem buli, lazítás és sok tanulás, ennek ellenére egy bulin se voltam, hisz bent vagyok 20:15-ig és még tanulni is kell+ rohadt fáradt vagyok és még nem dolgoztam ki egy tételt se, nem tanultam a vizsgákra és hobbim sincs már

(Na kiírtam magamból a bánatomat)

Kitartást sorstárs!

2015. nov. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!