Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy motiváljátok magatokat...

Ti hogy motiváljátok magatokat a tanuláshoz?

Figyelt kérdés

2015. dec. 2. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én igyekszem úgy felfogni a tanulást, mint egy lehetőséget, és nem úgy, mint egy kötelező dolgot. Nem "kell" tanulni, én döntöttem úgy, hogy tanulok. És akkor vállalni kell a tanulással járó nehézségeket, fáradtságot, stb. Átgondolom, milyen útra jutnék, ha nem tanulnék, és hogy utólag hiába bánnám, nagyon nehéz lenne bármit is kijavítani.
2015. dec. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Különösebb motiváció nincs.

Szimplán nem unom amit csinálok. Mármint lehet azt mondani, hogy szeretem. :)

2015. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmin akkor kellett elgondolkodnom, amikor nem azt tanultam, amit szívből szerettem, hanem azt, amit muszáj volt. Akkor viszont semmi nem segít. Motiválni nem lehet erővel. Érzésekkel lehet, az pedig vagy van, vagy nincs. Ha szenvedélyesen szeretnél elérni valamit, azért teszel. Ha muszájból, azért meg kitalálhatsz akármit, nem fog vinni a lendület, max. a kötelezettségtudat vagy félelem, kit-mi.
2015. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!