Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 11 óra igazolatlanért mennyire...

11 óra igazolatlanért mennyire bűntet meg a jegyző? Vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 21:58
 1/9 Fecc ***** válasza:
én csak értesítést kaptam hogy 7 igazolatlanom van,mára már 15,de semmi nem lett belőle,ha a 30 % ot meghaladod akkor kivágnak,akkor kel fizetnetek ha még tanköteles vagy.
2010. márc. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

amikor a tanévet elkezdted akkor 18 nem multál el,akkor 10 igazolatlan óra után küldenem a jegyzőnek egy papírt h xy nem jár suliba,és a jegyző dönti el hogy milyen az a gyerek,és a családi háttere ,és ez alapján döntenek,de akár a családi pótlékot el is vehetik

de ha 18 elmultál,akkor már nem vagy tanköteles, akkor 10 után a jegyzőnek nem küldenek semmit,csak a szülőknek,de itt 30 igazolatlan felett kirugnak

Z

2010. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tanköteles vagyok, ja. A 30%-os dolgot nem értem. IGAZOLTAN 30% és megbűntetnek? de amúgy meg az ideg szétb@sz, mert a felét önhibámon kívül szedtem össze ennek a 11nek.
2010. márc. 22. 22:12
 4/9 A kérdező kommentje:
és hogyan dönti el a jegyző? kijön házhoz? :D de f@szán meg van ez csinálva. istenem. vigyenek bakker börtönbe. :S:D röhej.
2010. márc. 22. 22:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Összevissza beszélsz és káromkodva írsz! Hogy lehet önhibádon kívül igazolatlanul hiányozni? A 30 % igazolt hiányzás miatt meg senkit nem visznek börtönbe, hanem a továbbhaladáshoz osztályozóvizsgát kell tenni. Ugyanis törvény által előírva tanköteles vagy.
2010. márc. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szóval, szerinted a pillanatnyi idegállapotom határozza meg az egész jellememet? Nyilván te soha nem káromkodsz, így tőled külön elnézést kérek. Igen, önhibámon kívül. Elmentem az orvoshoz, 2 óra várakozás után, miután közöltem vele, hogy erős fájdalmaim vannak, fájdalomcsillapító kellene, elküldött szakorvoshoz, aki már nem rendelt, amikor mentem. Így ez a nap nincs sehol bejegyezve. Kissé dühít a dolog. Az osztályozóvizsgát meg miért kell idekeverni?
2010. márc. 23. 19:23
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Nem a jellemedről beszéltem, hanem a kommentedről.

2. Ha orvosnál megjelensz, akkor is, ha tovább küld, ad egy igazolást arról, hogy nála megjelentél, hiszen tudja, hogy iskolás vagy. Ha magától nem jut eszébe, kérni kell. Ezt még utólag is kérheted, hiszen nála dokumentálva van, hogy ott voltál. De ha nem teszed, a szülő is igazolhat 3 napot.

3. Az osztályozóvizsgát nem én kevertem ide, hanem te a 30%-kal. Ugyanis mint mondottam, efeletti hiányzás esetén osztályozóvizsgát kell tenni. Semmi más szerepe az általad kérdezett 30%-nak nincs.

2010. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Ha orvosnál megjelensz, akkor is, ha tovább küld, ad egy igazolást arról, hogy nála megjelentél, hiszen tudja, hogy iskolás vagy. Ha magától nem jut eszébe, kérni kell. Ezt még utólag is kérheted, hiszen nála dokumentálva van, hogy ott voltál. De ha nem teszed, a szülő is igazolhat 3 napot."


Csak ismételni tudom önmagam, nincs bejegyezve. Szépen végighallgatta a problémámat, látta, hogy rosszul vagyok, majd egy laza mozdulattal kitárta előttem az ajtót, mondván: ez nem az ő hatásköre. Egy kib*szott Cataflamot kellett volna felírnia, és akkor tudtam volna végre, 3 nap után aludni. Egy igazi, felelőségteljes orvos. Semmi bejegyzés nincs arról, hogy én ott megjelentem. Mikor behívott még más beteg is volt bent, amitől meg hánynom kell.


Egyébként nem bűntettek meg, jött egy felszólítás, és ennyi.

2010. ápr. 19. 00:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor az az orvos szabálytalanul járt el, mert minden beteget dokumentálnia kell. Gyanítom, hogy esetleg már tapasztalatból tudja, hogy lógós vagy.
2010. ápr. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!