Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elmagyaráznátok nekem néhány...

Elmagyaráznátok nekem néhány alap mértékegységet?

Figyelt kérdés

Pl.: feszültség, lóerő, nanométer, nyomás, stb. /amiket tudtok/


De olyan formában, amit egy ovis is megért.

Gondolok itt ilyesmi megfogalmazásra:

1 m = ezt még simán át tudom köpni.


Szóval hogy megértsem mi mekkora, mi számít nagynak, mi kicsinek.


Elsősorban az elektronikában használatos mértékegységekre lennék kíváncsi, de bármi jöhet, amit csak el tudtok ilyesmi példákkal magyarázni.


2010. márc. 23. 16:44
 1/6 czibles ***** válasza:
nanométer: aminek 1.000.000.000-szeresét is simán át tudod köpni
2010. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
feszültség és nyomás, mint mértékegység... te nem vicceltél, mikor azt mondtad, ovis!
2010. ápr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1 lóerő=0.735499kW Nem számít nagynak. Ez az az erő, amely egy 75 kg tömegű testet egy másodperc alatt egy méter magasságra emel fel. Már ha metrikus lóerőről van szó. A gépi, elektromos, hidraulikus lóerőket nem részletezném. Ezt nem tudod átköpni.


A nyomás nem mértékegység. Viszont annak a mértékegysége [Pa] (pascal), illetve [bar], illetve [N/m²] (van még néhány, de ezek az általánosak). 1Pa a légköri nyomás 1%-a (tengerszinten).

1 Pa≡1 N/m² Ezt sem tudod átköpni.


A (villamos) feszültség sem mértékegység. Ennek a mértékegysége a [V] (volt), [J/C] (Joule/Coulomb). 1V nem nagy feszültség, 16,6%-kal kevesebb, mint az ami AAA-s elem végei közt mérhető. Nem tudod átköpni.


A (mechanikai) feszültség sem mértékegység. Annak a mértékegysége [N/mm²] (Newton/négyzetmilliméter). Nem vagyok gépész, vagy építészmérnök, úgyhogy nem tudom elmondani, hogy ebből az egység nagynak számít e, de az biztos, hogy ezt sem tudod átköpni.


Az elektronikában használatosakba is belemegyek ha tényleg érdekel, de egyenlőre szerintem ez is elég.

2010. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
az egyenlőre és egyelőre között különbség van!
2010. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, hibáztam. Még valami?
2010. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
jolvannnnna kissé kötekedős vagyok
2010. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!