Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi előkészítőkkel...

Felvételi előkészítőkkel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Valóban segítenek?

Figyelt kérdés
Ezek a magántanárok és a gimnáziumok által tartott központi írásbelire felkészítő foglalkozások valójában mennyit segítenek? Mi van ha én ilyenre nem jártam csak a saját iskolámban tartott nem túl erős foglalkozásokra? Mennyi esélyem van azokkal szemben aki a saját iskolájában + más iskolába vagy magán tanárhoz is járt előkészítőre? egyébként kitűnő tanuló vagyok de úgy érzem nem igazán mennek a központi feladatok. Gimnáziumba készülök.

2015. dec. 30. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
én semmilyen előkészitöre nem jártam és felvettek simán a város legjobb gimiébe, országos szinten is benne van az elsö 20ba, nyáron megoldottam feladatokat korábbi évekröl meg leellenöriztem, de kb annyi, max a fogalmazást érdemes megnézetni valakivel, meg ha vannak esetleg kérdéseid akkor azt simán a tanárodtol is megkérdezheted, én is kitünö voltam és 83pontos felvételit irtam igy
2015. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igazából csak úgy tudsz a legjobban felkészülni a felvételire, hogyha gyakorlod őket egymagad. A tanárok a gyakorlásban nem tudnak segíteni, csak abban, hogy a matekot megértsd, de szerintem erre a te iskoládban is megtanítőttak a tanárok.

Ha gyakorolsz, nézd át mit rontottál, ha látod, hogy van egy adott feladattípus, ami nem megy, azt gyakorold külön annyiszor, amennyiszer nem megy flottul.

2015. dec. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Gratulálok!" és ez most jut eszedbe 2 héttel a felvételi előtt...amúgy most jöttél rá, hogy nem mennek a feladatok?

Vannak persze olyan okos gyerekek akik segítség nélkül szuper felvételit írnak, de a legtöbb gyerek valamelyik középsuliba jár felkészítőre, ha nincs pénze a családnak magántanárra.

Nekem a matek sok gondot okozott ezért október óta járok az egyik középiskolába egy hgéten egyszer matekra, 90 perc/alkalom és ingyenes.

Nagyon érthetően magyaráz a matematikatanár, ennek köszönhetően, már 30 pont felett sikerül teljesítenem otthon amikor oldom meg.

Gimnáziumba készülök, jól tanulok, de matekból gyengébb vagyok.

Hát most mivel a finisben vagyunk, azért drukkolok, hogy jól sikerüljön a felvételid, bár hamarabb kellett volna észbe kapnod...de remélhetőleg nem lesz gond.

2016. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a 2. hozzászólónak pedig üzenem hogy ha valaki kitűnő az még nem sokat jelent.

Ismerek olyat, aki 1-8. osztályig kitűnő volt egy harmatgyenge általánosban és matekból a központin 5 !!! pontot sikerült összeszednie, nem vették fel az áhított erős gimibe csak protekcióval, de már most azt mondja hogy megbánta hogy odament, mert nem nagyon bírja.

Azt nem tudom hogy a fórumindító milyen általánosba jár, ezt csak példaként említettem.

2016. jan. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt írta, hogy a saját iskolájában járt "nem túl erős" foglalkozásokra, azaz felvételi előkészítőre. Egy felvételi előkészítőn még a leggyengébb általánosban is VALAMILYEN SZINTEN megtanítanak a feladatokra, mert végül is ez az előkészítő lényege.

Nem úgy értettem, hogy az órán, a tanár tanította meg.

2016. jan. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En is most fogok felvetelizni es en sem jartam elokeszitore.... szerintem megoszlik az emberek velemenye es ezze en is egyet ertek ugyanis ha gyors felfogau vagy es nem izgulod tul magad akk meg jol is elsuleht amugy meg vannak olyan felkeszitok amik konkretan semmit nem ernek hidd el tapasztalatbol tudom.... amugy melyik suliba szeretnel jelentkezni.. akkor talan haszosabb informacioval tudok szolhalni h van e eselyed vay nincs....
2016. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
64 pont és elég jó gimibe felvettek :D Köszi a válaszokat
2016. dec. 30. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!