Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A vámügyintéző munkakör...

A vámügyintéző munkakör pontosan mit takar, hol lehet elhelyezkedni, meg lehet élni belőle?

Figyelt kérdés
OKJ-tanfolyam indul belőle, kíváncsi vagyok, érdemes-e elvégezni. Székesfehérvári vagyok, tudok ezzel itt dolgozni, vagy csak határon?
2008. szept. 18. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:

most lehet hogy hülyeséget írok, de:

én is akartam menni egy ilyenre, és akkor nekem azt mondták hogy nem érdemes, mert úgyis megszűnnek a határok (lásd unio, schengen)

aztán végülis nem mentem, lehet tényleg csak pénzkidobás lett volna

2008. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül csak határon!!!

Én külkereskedelemmel foglalkozom, nincs ilyen papírom, de néha jó lenne. Ha valaki importál-exportál árut, akkor pl. a speditőr cégeknél is szükség van vámügyintézőkre, akik a vámoltatás folyamatában részt vesznek. Vámpapírokat én is rendezhetnék, és nem a speditőrt kellene megbízni, hogy drága pénzen kitöltsenek egy-egy papírt.

Nem gondolom, hogy nem ér semmit, az élet/kereskedelem nem áll meg az Unió határain belül!

2008. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat, várom a többit :)
2008. szept. 22. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!