Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia bemutatót kell tartsak...

Kémia bemutatót kell tartsak a suliban. Milyen témát ajánlotok?

Figyelt kérdés
10edikes vagyok. A házidolgozat szólhat bármiről, ami kémiával kapcsolatos. Tk bemutatnom kell, 10-15perces kell legyen. Olyan témára lenne szükségem, ami érdekes, és amiről ugyan lehet beszélni, de nem nagyon tág téma, hogy a hallgatóság kérdéseire is tudjak válaszolni. Van rá még 2 hónapom, de szeretném időben elkezdeni.
2008. szept. 18. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a mosóporokról tartanék bemutatót! :) Mindig is érdekelt, hogy hogyan tűnik el a kosz a habban! :)
2008. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tavaly a kémia tanárunk kitalálta hogy négy fős csapatokban csináljunk kémia projektmunkát, bárhogy. Én kitaláltam, hogy az akkor a tv2-n menő Az igazság ára c. műsor alapján írjunk forgatókönyvet, és adjuk elő hogy Az üveg ára, merthogy az üvegről kellett bemutatót csinálni. Állítólag nagyon jó volt, szóval ha olyan a tanár, csinálhatsz valami humorosabbat is, ne legyen száraz, és tanuld meg kívülről. Témák: üveg, építőanyagok, papír ééés...a mosópooor XD Ezekről tudsz beszélni, úgy gondolom.
2008. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fonyod válasza:

Legveszélyesebb anyagok. Pl.:

-Klór-trifluorid

-Fluor-antimonsav

-Dimetil-kadmium

-Foszgén

-VX

-1-diazidokarbomol-5-azidotetrazol

-Dioxigén-difluorid

-Tioaceton

2022. máj. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!