Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME-n gépészmérnökire, ha...

BME-n gépészmérnökire, ha bekerülök, a tárgyak többségéhez milyen tudás szükséges?

Figyelt kérdés
BME gépész mérnöki szakát néztem ki magamnak, mint lehetséges továbbmenetelt, de felmerült bennem pár kérdés. Egy közép matekkal és emelt biosszal céloznám meg. Nem tudom, hogy miként mennek BME-n a dolgok, de feltételezem, hogy gépészmérnökihez a matek eléggé fontos, viszont a biosz inkább csak érettségivel pontszerzésre elég, és az egyetemen kevésbé venném hasznát. ( ez csak feltételezés, javítsatok ha rosszul gondolom). HA igazam van evvel kapcsolatban, akkor gondolom a matek mellé egy másik alap a fizika. Evvel az a gond , hogy fizikát, már nem tanulok, szóval nagyon kevés dologra emlékszem belőle. Mennyire lenne így nehéz nekem ez a szak? A válaszokat előre is köszönöm!

2016. febr. 14. 15:06
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:
Azt hogy mennyire lenne nehéz nem tudom megjósolni de egyébként jól látod matek fizika. Szerintem néz meg egy korábbi emelt szintű fizika érettségit mennyire menne a dolog.
2016. febr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem emelt biosz érettségiből származó plusz pontokat nem számolják be BME-n gépészmérnökire, mivel nem a szakhoz releváns tárgy -szerintem csak matek, fizika-


Másrészt a matekot kell nagyon tudni, a fizika tanulható. A legtöbb első féléves hallgató is ezért esik ki, mert calculusnál reménykednek a kettesért, holott a szakma, és a többi tantárgy nagyja is erre épül.

2016. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem érné meg abból érettségizni. Biosz matekkal több pontot tudok vinni magammal. Ezt a kérdést azért tettem fel , mert ezt sejtettem, és erre megerősítést szerettem volna kapni. Ezek alapján feltenném a másik kérdésemet. Eléggé alap fizika tudással mennyire esélytelen a dolog? Van belőle felzárkóztatás? Ha igen , megéri így bevállalni? Mindeféleképpen vmi mérnöki diplomát szeretnék.
2016. febr. 14. 15:31
 4/7 A kérdező kommentje:
Érettségi követelvénynél felvi.hu-n azt írják h matek kötelező, és választható biosz fizika kémia vagy informatika.
2016. febr. 14. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Szegeden van 0. kurzus, nyáron indul és az első (fél)évre készít fel mat/fiz.ből szerintem Pesten is van hasonló.


De, ha elolvasol pár könyvet amelyek az első félév témái már az is elég. Például nem árt, ha már előre megtanulsz sorozathatárértéket számolni, megismerkedsz az analízissel, derivált és integrált fogalmaival.

2016. febr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor beszámítják nem kell aggódni
2016. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Emelt Biológia + közép matek párosítással gépészmérnökire jelentkezni kész öngyilkosság...


Alap dolog, hogy matematika + fizika/valamilyen szakmai tárgyból kell gépészmérnökire menni, és nagyon célszerű valamelyikből emelt szintűt tenni.


Matematikából nagyon jól kell tudni az analízis alapjait (sorozatok, függvények), de nem árt, ha már úgy mész oda, hogy tudsz integrálni, deriválni.


A fizikából igazából a mechanika témakör az, amelyiket nagyon jól meg kell tanulnod középiskolában, azaz statikai feladatok, kinematika, dinamika, hidrosztatika, hidrodinamika, egyszerűsített Bernoulli-egyenlet. Ha nem hiszed, majd általános géptanból megmutatják, hogy laborokról hogy szórják ki az embereket, meghogy az évfolyam háromnegyede bukik vizsgán...


Úgyhogy ha gépészmérnökire akarsz menni, akkor mindenképp ajánlom a fizika középszintű érettségit minimum, de inkább az emelt szintűt.


Amúgy miért pont gépészmérnökire akarsz menni, biológiás előtanulmányok után? Annyira absztrakt...

2016. febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!