Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem vagyok jó töriből, h...

Nem vagyok jó töriből, h készüljek az írásbeli érettségire?

Figyelt kérdés
tanács, tapasztalatok?
2010. ápr. 2. 08:39
 1/7 anonim válasza:
100%

A tételeket jól tanuld meg és a Atlasz használata sokat segít.

A térképen lévő nyilak évszámok,városok amelyekkel ha ügyes vagy egy jeggyel többet is kihozhatsz magadból mint amit megérdemelnél.

2010. ápr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy az első írta... Atlasz... tanulmányozd át, ott már könnyű dolgod lesz:) Sok sikert:)
2010. ápr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen az atlasz tényleg hasznos.

Én az atlaszról ovlastam le a töri tételem, és 5öst kaptam... (mondjuk ez szóbeli volt, mert még a régi rendszer szerint érettségiztem)

De szerintem még annyit tehetsz, ha nem "magolósra" veszed a figurát, hanem összefüggéseket keresel. Azt hiszem az új érettségiben már inkább az számít, hogy átlásd az egészet, nem pedig hogy kiváló legyen a lexikális tudásod.

Szóval szerintem az lehet még hasznos, ha minden tételről, vagy témáról írsz magadnak egy rövid vázlatot, "folyamatábrát", táblázatokat, vagy bármit, amivel átláthatod.

Sok sikert az érettségihez!

2010. ápr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Atlasz tényleg jó dolog,ha jól megtanulod használni,akkor min. egy hármast össze tudsz majd hozni,de ha még picit rátanulsz akkor nem lesz gond!:)
2010. ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. ápr. 2. 12:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmazásnál pedig mindig azzal kezd, hogy ki, mikor, hol és minél több történelmi fogalomat írjál bele az adott anyagból:D
2010. ápr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

om.hu, érettségi, előző éves feladatok. Csináld meg mindet.

Képet kapsz az egészről, én ajánlom.

2010. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!