Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Ti hogy bírjátok a...

Orvosisok! Ti hogy bírjátok a stresszt?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Azt szeretném megkérdezni,hogy bírjátok a mindennapi stresszt,a nagy felelősséget a vállatokon,hogy esetlegesen egy döntésetek egy emberi életbe kerülhet. Én egy ideig sebész akartam lenni,de rájöttem,hogy nem nekem való,mert ha beüt a stercus ,akkor leblokkolok ,nem tudom mit kell csinálni,elkezdek remegni stb. Ha pedig egy betegnek leáll a szíve műtét közben, én pedig összecsinálom a gatyámat és nem teszek semmit, a beteg meghal,akkor egy emberi élet szárad majd a kezemen. Illetve a hozzátartozók beperelnek, és aztán évekig húzódik a per, a gatyád is rámegy az egészre,és idegileg mégjobban kikészülsz. Ekkor rájöttem,hogy jobb ha nem gondolkozom a sebészet,de ha tovább gondolom,akkor máshol,szinte akármilyen területen előfordulhat hasonló és én ettől félek. Veletek is így van, ti is ilyen stresszesek vagytok?

2016. márc. 11. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj olyan területre, ami nem közvetlenül a betegekkel kapcsolatos és van idő szükség esetén konzultálni másokkal (pl. patológia, kémiai labor) Persze ezeken a területeken is dönteni kell, és a döntésed emberek sorsát határozhatja meg, de meg lehet beszélni másokkal, ha muszáj. Ha egyáltalán nem tudsz dönteni, ne menj orvosnak, ez a szakma a felelősségvállalásról, a gyors döntésekről (is) szól.
2016. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha már orvos vagy, menj gyógyszerügynöknek, ott sem vagy közvetlenül a betegekkel kapcsolatban, és a döntésed nem befolyásol emberéleteket.
2016. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Én mérnök vagyok és ha elb*szunk valamit akkor nem egy ember hanem akár több száz is meghalhat.
2016. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy, már jársz az egyetemre vagy még csak tervezed és gimis vagy ? Ne hozz elhamarkodott döntéseket és lebeszélni ne hagyd magad . Az még az egyetem elvégzése után is több év mire te egyedül, szabad-kezet kapsz, kaphatsz egy műtőben, ne viccelj már .
2016. márc. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy orvosnak tanulsz e már, vagy csak tervezel, de ha ennyire nem akarsz élet halál ura lenni (amit személy szerint meg is értek), akkor esetleg lehetnél fogorvos. Kisebb a felelősség jóval, ugyanakkor az életminőség messzemenő javítására leszel képes, ugyanúgy gyógyító tevékenységet folytatsz. Ha szeretsz emberekkel foglalkozni, tudsz velük kommunikálni, van némi pszichológiai érzéked, jó kézügyességet és szereted az aprólékos, "pepecselős" dolgokat, akkor nagyon tudom ajánlani.

Nekem mindig az orvosi volt a nagy álmom, aztán végül mégis csak a fogorvosit jelöltem be első helyen (Pécsett- itt a fogorvosira kell több pont) és ide is vettek fel. Akkor még fogalmam sem volt mivel foglalkozik egy fogorvos (félreértés ne essék, tudtam, hogy fogat töm, húz, gyökérkezel, csak azt nem tudtam, hogy ez milyen munkával jár és ezenkívül még mi mindent csinál), de azóta nagyon megszerettem - most vagyok harmadéves - és kicsit sem bánom, hogy ide vettek fel, nem általános orvosira.

Nem utolsó sorban egy fogorvos kezdő fizetése egy mucsaröcsögi körzeti rendelőben is van annyi, hogy ne kelljen minden fillért számolnod, és elhelyezkedni is el lehet vele.

2016. márc. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as, ugye csak viccelsz? Egy mérnök egy tervrajzon, projekten hetekig, hónapokig dolgozik, míg egy orvosnak pl. sebésznek a másodperc töredéke alatt kell meghozni a helyes döntést, vagy meghal a beteg. Mindenki maga választja, hogy mivel akar foglalkozni, mit akar tanulni, a saját döntése mindenkinek, de egy orvos és egy mérnök felelősségét ne hasonlítgassuk már össze. Arról nem is beszélve, hogy akut esetben az orvosnak egyedül, önállóan kell dolgozni, míg pl egy épületen nem egy mérnök dolgozik, hanem építészek, építészmérnökök, statikusok stb.
2016. márc. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!