Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy év alatt fel lehet készüln...

Egy év alatt fel lehet készülni emelt szintű kémia és biológia érettségire, ha csak ezekkel foglalkozok? Megéri gyógyszerésznek tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék gyógyszerész lenni, csak a sok más tantárgy miatt nem volt lehetőségem idén megcsinálni emelten ezeket, mert idén érettségizek. Ezért döntöttem úgy, hogy jövőre meg leérettségizem ebből a két tantárgyból. Érdemes kihagyni egy évet?

2016. ápr. 12. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha most nem jelentkeztél emeltre, akkor nincs más lehetőséged. Most már a helyedben azt csinálnám, hogy a biológiára jelentkeznék őszre, a nyarat végigtaulnám, és akkor tavasszal csak kémiára kellene menned - bőven lenne időd rá. Persze, ha mindkettőt tavasszal akarod, azt is lehet, de szerintem nehezebb párhuzamosan kettőre tanulni, ha egymás után is megcsinálhatod.
2016. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted feltudnék készülni biológiára a nyáron? Könnyebbnek tartod mint a kémiát?
2016. ápr. 12. 21:07
 3/4 anonim válasza:

Fel lehet, szerintem egy év az nagyon erős túlzás. 70-80% körülire fél év is bőven elég, ha csak ezt a 2-őt hajtod.


Ui: a kémia nehéz emelt szinten, de a biológia szerintem nehezebb vagyis inkább részletesebb, rengeted a fölösleges hülyeség amit persze tudni kell. Emelt szinten tegyük fel van egy 6 oldalas lecke, akkor abból körülbelül az utolsó névelőt fogják kérdezni. Szóval ha nem tudja az ember minimum 60%-ra megírni, akkor dobja el. Üdv, egy 2 hét múlva érettségiző.

2016. ápr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is ezt ajánlom, amit az előző. Biológia ősszel, közben csinálj valami hasznosat is nyugodtan szeptembertől, és kémia tavasszal. Továbbá az a tapasztalatom, hogy biológiából fel lehet egyedül készülni, de kémiához tanárra is szükséged lesz-főként a számolásoknál.

Ha ez segít, elárulom, hogy nagyon sokan így csinálják, és lehetséges. Ha viszonylag jók az átlagaid, akkor a gyógyszerészhez nem is kell olyan borzasztóan magas kémia-biológia százalékot elérned.

2016. ápr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!