Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj? Diszlexiás...

Mi lehet a baj? Diszlexiás vagyok?

Figyelt kérdés

Kiskoromban bal kezesnek indultam, de átszoktattak. Nem tudom hogy ez okoz-e gondokat vagy diszlexiás vagyok-e, vagy van valami egyéb lehetőség.

A jobb és a bal oldalt keverem,több másodperc mire eszembe jut, hogy melyik melyik. A kulcsot a zárban nem tudom, hogy merre kell forgatni, és az órát sem tudom leolvasni csak ha kiszámolgatom hogy mennyi perc lehet, és azt sem hogy merre is van ez az "óramutató járása". A tájékozódásom és a memóriám katasztrofális, egy öt perces séta után képes vagyok eltévedni akár ha csak egy kanyar volt az útban, akkor is.

A helyesírásomnal semmi gond, nagyon szeretek olvasni és viszonylag gyorsan is megy de gyalran félreolvasok szavakat. Ha írnom kell akkor gyakran keverek össze betűket, leggyakrabban a b és d betűket (leginkább ha telefonon vagy géppel írok). A számolás nem megy fejben, pedig mindig ötös voltam matekból, egy egyszerű összeadást vagy kivonást nem tudok még a tizes számkörben sem elvégezni csak ha van elég időm gondolkozni rajta.

Arra gyanakodtam, hogy sokat hiámyozhattam az iskolából, de egy évben maximum egy hetet voltam beteg, és mindig mindent megtanultam amit kellett, szóval nem tudom mi lehet a baj.

Lehet ez diszlexia? 17/L



2016. máj. 3. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Simán lehet diszlexia, illetve a kézátszoktatás, ami egyszerűen döbbenetes. Hihetetlen, hogy volt pedagógus 11 évvel ezelőtt, aki nem tudta, hogy ez micsoda károkat tud okozni. Menj a nevelési tanácsadóba (pedagógiai szakszolgálatnak hívják), akik elvégeznek egy vizsgálatot, és ha szükséges, valamilyen kedvezményt is javasolnak.
2016. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Még óvodában csinálták, az ovónők egy ici pici faluban nem nagyon szerették a valaki más bánásmódot követelt. Általánosban így egy balkezessel sem találkoztam (ks iskola volt, de akkor is) gimiben meg három balkezes osztálytársam de még mennyi ilyen ismerősöm lett..

Köszönöm a tanácsot, megfogadom!

2016. máj. 3. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!