Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az excelben, vagy az accessben...

Az excelben, vagy az accessben az informatika érettségin nem pont ugy oldom meg az adott feladatot ahogy mondjuk a megoldás könyvtárban van, attol még lehet jó, és kaphatok rá pontot?

Figyelt kérdés

Accessben többször is találkoztam olyan részfeladatokkal, amit nem pont ugy oldottam meg ahogyan az a megoldásokban van.

Lekérdezést használtam, és a megoldás is jö, csak a lekérdezés beállitásai mások.


Illetve excelben is volt, hogy máshogy oldottam meg mint ahogy a megoldásokban van. Függvényt használltam ahogy a feladatban irja is, de mondjuk másokat szoroztam össze, vagy egy index-holvan függvényt máshogy irtam fel stb..



2016. máj. 9. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Több jó úton is el lehet jutni a megoldáshoz. A javító tanár fogja eldönteni, hogy tényleg jó-e.
2016. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, egy feladatnak több helyes megoldása is lehet. A lényeg, hogy amit írsz mondjuk excelben, u.azt tudja, amit kell neki.
2016. máj. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem elég, hogy az adott bemenő adatokra jó, minden lehetséges bemenő adatra ugyanazt kell adnia, mint a megoldókulcs megoldásának. De még az értelmetlenül túlbonyolított megoldások is elfogadhatók, ha ez a feltétel teljesül. Pl =MAX(A1:A2) helyett a =MAX(SZUM(A1);SZUM(A2);SZUM(A3)) is.
2016. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem. Ahogy cserélem az adatokat, jól dolgozik a függvény, csak nem pont olyan mint a megoldásban. (mérmint a felépitése)

De akkor elméletileg pontot érő. Köszi a válaszokat.

2016. máj. 10. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!