Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell elérnem az emelt...

Mit kell elérnem az emelt szintű szóbeli érettségin? Jelenleg a német irasbeli 59% a, történelem 51%. Mennyit kell teljesítenem, hogy legalább ez a szint megmaradjon?

Figyelt kérdés

2016. jún. 2. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

ti komolyan hol éltek? emelteztek, de egy alap számítást nem tudok elvégezni...

fogod magad, megnézed hány pontot értél írásbelin, majd megnézed, hogy a 150-nek az 59%-a hány pont, és a 150pont 59 százalékából kivonod a már meglévő pontjaidat.

2016. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
*tudtok
2016. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

töri írásbeli 90 pont max, szóbeli max 60 összesen 150.

51% = 46 pont

Szerezz még hozzá 30 pontot szóbelin és ugyanott vagy.


német írásbeli 120 pont max, szóbeli max 30 összesen 150.

59% = 71 pont

Szerezz hozzá még 19 pontot szóbelin és ugyanott vagy.

2016. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Egyébként jogos a felvetés :D

Én mondjuk azt nem értem minek akarod egyáltalán tudni? Nem az a lényeg úgyis hogy megpróbálod a maximumot nyújtani szóbelin? Vagy most akkor a töri tételeknek csak a felét tanulod meg? :D

2016. jún. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem lecseszést vártam de a válaszokat köszönöm és igen az iylen helyzetekben pont nem jut eszembe ,hogy ezt milyen egyszerű kiszámolni. Akkor elnézést kérek ,ha ez másokat zavart. Igen megpróbálok a szóbelin minél többet mondani amit csak lehet az adott tételről szóval nem nem csak a felét fogom tudni a tételeknek nem is azért kérdeztem ezt egyszerűen csak nyugtatás céljából.
2016. jún. 2. 10:38
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es: szerintem nem ezért kérdezik az emberek. Én is kiszámoltam magamnak, hogy az írásbelim tudatában milyen eredményhez hány pontot kell elérnem. Én azért számoltam ki, mert pl. számomra megnyugtató volt a tudat, hogy egy 60%-os szóbeli is elég a célom eléréséhez, tehát elég nagy a hibalehetőségem, akkor is felvesznek. (Ehhez képest a szóbelim jól sikerült, de egy szóbelin elég lutri, hogy mit húzol:S - szemben az írásbelivel, ahol sokkal több témakör van, amik egyenletesebben lefedik az anyagot.)
2016. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!