Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Német szóbeli érettségin elég...

Német szóbeli érettségin elég ha a tételt mondom fel?

Figyelt kérdés
11pontot kéne elérnem a szóbelin a 33pontból. Elég ha csak a tételt mondom fel és a szituációra azt mondom, hogy nem tudom?

2016. jún. 15. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ne tudnál megszólalni két mondatot.

Tanárként engem irritál, ha valaki meg sem próbálja megoldani a feladatot.

2016. jún. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nèmetül elmondod/ hosszan indoklod, mièrt nem tudod, gondolom az is megfelelő, deha nem beszèlsz az nyilván kapa.
2016. jún. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem tehetek róla, de nekem nem megy a német... minden más írásbelim 80% felett van az lett egyedül 30% alatt
2016. jún. 15. 10:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Valamit csak ki bírsz nyögni a szituációra és akkor biztos meglesz
2016. jún. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Használj töltelékszavakat is (egyszerűket is)

Pl. Vielen Dank, bitte, danke, Das ist gut, gern

Naja, ehrlich gesagt

2016. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig a szituáció a könnyebbik része. Mindig rajta van a lapon, hogy milyen kérdésekre kell rátérni. Pl. ha munkára kell jelentkezni, akkor le van írva, hogy a munkaidőre, fizetésre, mikor kell kezdeni rákérdezni és elég ha ezeket átragozod e/1-be.
2016. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!