Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin mi a magyar szóbeli...

Érettségin mi a magyar szóbeli menete?

Figyelt kérdés
Az 50 pontból 25 pont a magyar tétel, 25 pont az irodalom tétel? És a kettőből összesen kell elérni a minimum 6 pontot?
2016. jún. 18. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Max ötven pontot lehet elérni. Huszonöt pont a tartalom, huszonöt pont az előadásmód (A huszonöt pont tartalomban benne van az irodalom meg a nyelvtan is)
2016. jún. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha nem tudok valami sokat, de a megjelenésem, modorom és beszedkessegem megfelelő akkor is lehet szépen pontot szedni?
2016. jún. 18. 15:36
 3/4 anonim válasza:
A magyar nyelvi és az irodalom felelet együttesen ér 50 pontot. Ebből a TARTALOM (tájékozottság,tárgyi tudás,gondolatgazdagság stb.)és az ELŐADÁSMÓD (lényegkiemelés,megfelelő szóhasználat,érthető előadásmód stb.) is egyaránt 25-25 pont. Ha az érdekel, hogy arányaiban mennyit ér az irodalom és mennyit a nyelvtan, csak tippelhetek, mert szerintem ez nincs sehol leírva: irodalom 40, nyelvtan 10. De az is lehet, hogy 42 és 8, nem tudom pontosan (de nagyjából azért be lehet határolni). Tehát mindenképpen az irodalomra érdemes fókuszálni, még akkor is, ha elég a 6 pont. Én úgy tudom, hogy azt a 6 pontot elérheted csak az irodalommal, csak a nyelvtannal, illetve vegyesen is (pl. 4 pont irodalom és 2 pont nyelvtan). Tehát ha az irodalomból eléred a minimumot, és utána a nyelvtanhoz hozzá sem tudsz szagolni (mégha rövidebb és könnyebb is mint az irodalom), akkor is átmész (persze csak akkor, ha az írásbelid minimum 32 pontos lett). Sok sikert!
2016. jún. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépe. :) Közben én is kicsit jobban utána jártam. Az írásbelim 28 pontos lett tehát minimum 10 pontot el kéne érnem szóbelin. Remélem menni fog :)
2016. jún. 20. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!