Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Metropolitanra ha nem érem el...

Metropolitanra ha nem érem el a minimum ponthatárt, akkor van lehetőségem mégis valahogy bekerülni? Mert ahogy régebben halottam, volt ilyen lehetőség, csak nem tudom hogyan zajlik.

Figyelt kérdés
2016. jún. 22. 23:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőséged, a minimum ponthatár államilag van megszabva, ha ez nincs meg nem vehetnek fel. Ez ellen sajna nincs semmilyen kérvény, panasz, felülvizsgálat, automatikus elutasítanak. Max. foksz-ra tudsz menni, ha az alapszakos minimumot nem érted el. A 280 pontod nincs meg hozzá (csak mert akkor ugye semmilyen alapszakra nem mehetsz) vagy arra gondolsz hogy meghúzzák pl. 325-re a pontot és neked ennyi nincs meg - mert ebben az esetben másik alapszakra tudsz még jelentkezni pótfelvételin. De az adott szakon ha nincs meg a pont akkor az a szak elúszott.
2016. jún. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mert sajnos 262 pontom van
2016. jún. 23. 08:05
 3/17 anonim ***** válasza:
Akkor csak foksz-ra tudsz jelentkezni, alapszakra sehogy nem tudsz így. Újra kell érettségizned minimum egy tárgyból hozzá, mert a pluszpontok nélkül 280 pontnak kell lennie, hogy bármilyen alapszakra tudj menni.
2016. jún. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Javítanám a #3-at, mert az emeltért járó +50 pont, valamint már a nyelvvizsgáért járó plusz pontokat is bele lehet számítani a minimum 280 ponthoz.

De 262 tényleg nem túl acélos, úgyhogy érettségizz újra ősszel/tavasszal, mert elképzelhető, hogy a közeljövőben a 280-ból 300 lesz a minimum.

2016. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
Hát, ilyen eredményekkel én inkább okj-n gondolkodnék a helyedben, mert egyetemre nem csak bekerülni kell, hanem bent is maradni.
2016. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az ötödik hozzászólónak írom ezeket a sorokat.


Nem kell lekicsinyíteni másokat csak azért, mert nem sikerült az érettségije. Nem tudod a hátterét az életének. Nekem sajnos elsőre nem sikerült, 236 pontom lett. Elkeseredtem, és a következő évben újraérettségiztem + nyelvvizsgáztam. Minden csak akarás és szorgalom kérdése ;)

2016. jún. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom, 280 pontot összeszedni érettségin nem nagy művészet. Mondom ezt úgy hogy szóbeli érettségi előtti napon jöttem ki a kórházból, ahol három hetet töltöttem úgy, hogy eléggé problémás volt az eset, kicsivel több mint egy hét kiesett teljesen. Mégis sikerült 378 pontot elérnem.
2016. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Minden ember más. ;) Nekem egy sokkal rosszabb dolog történt az érettségi előtt két hónappal.


Szóval kérdező, ne add fel! Ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel. :)

2016. jún. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
Ja, végül is az hogy majdnem meghaltam, és két hétig csövekkel a mellkasomban kellett feküdnöm érettségi előtt közvetlenül, valóban semmi:-)Mondjuk én előtte 4 évig rendszeresen tanultam. Nem muszáj mindenkinek egyetemre menni, jó szakmunkásokra nagyobb szükség van.És ezt nem bántásból írom, eszembe se jutott.
2016. jún. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nem ismerjük egymást, ezért honnan kéne tudnom a problémádat amivel feküdnöd kellett a kórházban? Ezzel csak azt szerettem volna tudatni, hogy mivel nem ismered ne legyél vele ennyire lekezelő! Mert a stílusodból ez jött le. Ha akar menni egyetemre menni fog, ha pedig nem akkor OKJ-t végez.
2016. jún. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!