Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem egyetemen szociáli...

Van esélyem egyetemen szociális támogatásra/ösztöndíjra?

Figyelt kérdés

Most fogom elkezdeni az egyetemet, bőven megvan a pontom, valószínű felvesznek. Jelenleg dolgozom, próbálok félretenni iskola kezdésre, legalább az legyen kényelmes viszonylag, ha már totál új világ lesz nekem. De sajnos esélyes hogy így is diákhitelre fogok szorulni havonta. Anyámmal élek, szüleim elváltak, és ő sem keres túl sokat, kétséges hogy nagyon tudna támogatni itthonról, apám, habár jó a kapcsolatom vele is, még annyira se tud. (van két testvérem, viszont egyik sem él már velünk, habár az egyiknek még ide szól a hivatalos lakcíme ha az számít, de felnőttkorúak, úgyhogy ebben nem bízom annyira.) A diákhitelt is csak októberben folyósítják először, pedig ha már szeptember elején megkapnám nem lenne olyan vészes.( mielőtt bárki ugatna, mindenképp megpróbálok valamit diákmunkázni, nem csak ingyen akarok élni, csak kitudja mennyire fér majd bele a tanulásba, nem szeretném ha annak a rovására menne )

Lényeg hogy szerintetek van esélyem bármiféle szociális támogatásra/ösztöndíjra hogy eléldegéljek a suli közben? + még inkább megköszönném ha valaki leírná ő mennyiből élt, és részletesen hogyan osztotta be a pénzét. Egyébként Pécsről van szó.



2016. júl. 19. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

ha csak a kaját nézem, meg néha egy kis szórakozást, 50 körül/hó.. ehhez még az egyéb költségek.


Nézz utána az egyetemen.

Általában a szoc tám nagyban függ a lakhelyeden élőktől, a háztartásban egy főre eső jövedeelemtől és sok egyéb tényezőtől. igen, akkor is számít a jövedelme, ha nem él ott.

2016. júl. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát én kolival együtt reménykedtem ebben az 50/hó-ban :(
2016. júl. 19. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

az én költségeim tavaly:

koli:20/hó

utazás:14/hó plusz 3600 helyi bérlet

ennivaló:30/hó úgy hogy hétfő-keddre mindig vittem otthonról

szórakozás: változó, átlagban 20-25/hó

jegyzetek: ezt félévente kell venni, nekem 20/ félév körül voltak

plusz egyéb kiadás, ruha, gyógyszerek, kozmetikus, körmös, de ezek akkor is lettek volna ha nem megyek egyetemre.

kaptam 23 ezer szoctámot havonta, meg dolgoztam, ezzel kb 60 ezer körül kerestem

2016. júl. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
tehát havonta kb 83-90 körül kaptam kézhez
2016. júl. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó eséllyel kaphatsz szoctámot, de az összeg egyetemenként változik. Én idén 14 900 forintot kaptam, ebből épphogy jött a koli.
2016. júl. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Minden pénznek örülök :D
2016. júl. 20. 15:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem konkrétan a kérdésedre válaszolok, viszont PTE-s diákszervezetisként azt tanácsolom, hogy amikor majd ki fogod tölteni a szoctám igénylőlapot, akkor azt nagyon alaposan tedd, mert - bár nem tudom melyik karra fogsz járni, de - a PTE-s kari DJKB-k nagy része imádja kiszórni a legapróbb hibát tartalmazó pályázatokat is. Nem valószínű, hogy szólni fognak, mikor leadod az igénylést, hogy valami esetleg hiányzik, így időben nézd majd meg (kérdezz rá náluk), hogy pontosan mik kellenek. Sajnos nagyon sokan buknak el ilyeneken minden évben.

Az aktuális szoctám igénylőlapot egyébként itt ( [link] meg tudod nézni, a végén ott van, hogy miért mennyi pont jár, ezzel szerintem könnyebb kalkulálni. (Ha ezen már túl vagy, akkor bocsi).

2016. júl. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. júl. 21. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!