Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 30 oldal A/4-es tananyagot...

30 oldal A/4-es tananyagot szerintetek meglehet 1 nap alatt tanulni kívülről? Ha igen, ti milyen módszerrel szoktatok tanulni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 23. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer 200 oldalt tanultam meg délután 3tól hajnal3ig. A módszerem pedig az volt, hogy érdekelt és magyar volt amiből lehet rizsázni. Szóval ha érdekel az adott dolog és lehet rizsázni akkor simán. Ha nem akkor 25 percenként tarts öt perc szünetet de az alatt a 25 perc alatt amíg tanulsz csakis arra koncentrálj és próbál akkor elkezdeni tanulni amikor a legjobban fog az agyad. Nekem ez este, hajnalba van, de ez mindenkinek változó.
2016. júl. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jogon napi szinten megy ez, van, hogy még többet is kell tanulni, így egyáltalán nem lehetetlen.

Én úgy tanulok, hogy 25 percig - ahogy az előttem szóló is írta - tanulok, ekkor csak az anyaggal foglalkozom, nem telefonozok, nem emailezek, csevegek, csak és kizárólag az anyag 100%-os figyelemmel. Aztán tartok 5 perc szünetet, 4 ilyen ciklus után pedig 15 perc szünetet, aztán előlről.

Ez a menedzsment része, így hatékonyan az anyaggal fogsz foglalkozni, nem fog belefolyni a tanulás a szórakozásba. A konkrét tanulás részéről meg annyit, hogy kinyomtatod, elkezded olvasni, aláhúzni a lényeges gondolatokat, aztán minden oldalt megpróbálsz összefoglalni a saját szavaiddal, ha konkrétan a tényeket is kell tudni, akkor pedig kénytelen vagy azokat is felidézni.

2016. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek ezekkel a módszerekkel! :)

még annyit hadd kérdezzek, hogy nálatok mennyire volt tartós ez a tanulás, megmaradt vagy így vizsgára megtanultátok, tudtátok és utána csak halvány foltok maradtak belőle? Azért megmondom őszintén sajnos nálam a 25 perc alatt is kalandoztak a gondolataim másfele :( Ti ezt hogyan küszöbölitek ki?

2016. júl. 27. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!