Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, sztetek tényleg...

Mit gondoltok, sztetek tényleg lehetetlen elérni 90%-kot a két felvételi tárgyból emelten vagy van esélyem, ha az utoldó évben keményen tanulok rájuk? Többi lent.

Figyelt kérdés

Most leszek 12-es és jövő tavasszal fogok majd érettségizni. A helyzet az, hogy én elsősorban jogi irányba akarok menni továbbtanulni (ahol legalább 460 pontot kell elérni h bekerüljek az államira), ám tudni kell rólam, h tanulási téren az elmúlt 3 évem nem volt valami fényes, ugyanis kb. egy átlagos tanuló voltam (nem buktam meg sose, de azér eminens se voltam), az átlagom is általában olyan 3,5-4 között mozgott. Egyedül a töri, és most a társadalomismeret volt az, amelyekből szinte mindig 5-re lettem lezárva, a többi tárgyból (különösen matek, fizika és kémia) mindig jóval szarabb jegyeim voltak. Bár terveztem, h ebben a tanévben legalább a felvételi tárgyakat felhozom 5-re, de ez sajnos nem jött össze, úgyhogy nekem az érettséginél h duplázhassak a 2 felvételi tárgyból, különben sehova nem vesznek fel és akkor egész életemben szar munkákból kell megélnem.


Nekem a tervem az, h töriből és angolból emeltezzek és megcsináljam azokat szinte maximálisra, h duplázással bekerüljek. A szüleim ebben kissé szkeptikusak, ugyan nem szólnak bele a jövőmben, de már most be vannak ijedve h nem fog ez a terv összejönni, mert sztük lehetetlen két tárgyból (ráadásul emelten) szinte maximálisan leérettségizni. Azt mondják nekem h ha jogra akarok menni, ám legyen, az én dolgom, de figyelmeztetnek h nagy terhet veszek fel a vállamra és könnyen "visszasülhet a fegyver", mint Cameronnál a Brexitnél.


Én már most elkezdek azzal előkészülődni, h nyáron a szabadidőmben törinél sorba kidolgozgatom "tételszerűen" a témaköröket, angolból meg az adott nyelven olvasok/filmezek. Majd szeptembertől kezdenék el élesen készülni a két tárgyra, amelyet azzal is segítenék, h mindkettőből szeretnék járni érettségi felkészítő tanfolyamokra, mert a tavalyi sulis faktok szart se értek, itt meg legalább haladunk az anyaggal és az ember rá van kényszerítve a tanulásra.


Tudom, nagyot hibáztam azzal, h 3 évig nem gondoltam komolyan a tanulást, de ha tényleg sikerül jövőre bejutnom az egyetemre, akkor úgy érzem h nincs semmi szégyelni valóm.


Sztetek van esélyem?



2016. aug. 8. 11:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy van itt olyan, aki középiskolában hozzám hasonlóan nem volt túl jó tanuló, de mégis felvették valahova a felvételi tárgyak jó eredményeinek köszönhetően?
2016. aug. 8. 11:29
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, nyilvánvalóan nem lehetetlen, csak nehéz. :D Én ugyanígy vagyok, mint te, csak én orvosira szeretnék menni, oda viszont jó 30-40 ponttal kevesebb kellett idén a vidéki helyekre.

Nem lehetetlen megcsinálni őket, de nagyon sokat kell rájuk készülj. Nyelvvizsgával hogy állsz?

2016. aug. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Hát figyelj! Én idén érettségiztem, éppen 460 pontot értem el, bár gazdasági irányba mentem továbbtanulni. Azt kell hogy mondjam nem nehéz az érettségi, és teljesíthető mindenki számára, aki legalább az utolsó évben komolyan vette a tanulást. Habár én nem voltam rossz tanuló, gimnáziumi éveimet rendre 4,6 körüli átlaggal zártam, a 12. évet pedig 4,8-al. Minden számomra lényeges tárgyól jeles voltam, viszont a biosz, kémia, fizika nekem sem volt az erősségem. De őrszintén azokat le is szar*tam úgy ahogy voltak. Amik neked az érettségi szempontjából nem fontosak NEM KELL TANULNOD. Nekem ezt a szüleim és tanáraim sem bírták felfogni, legnagyobb érvük az volt hogy csúnyán fog mutatni a bizonyítványban. De őszintén, ez kit érdekel? Ne foglalkozz vele, egy 2-es,3-ast hozz össze belőlük és kész. Értékes órát mennek el vele, és azt az időt másra is tudnád majd fordítani. Tehát nem gond ha azokat nem tanulod.


Viszont az se jó ha csak két tárgyra helyezed rá a hangsúlyt, miközben mondtad, hogy eddig nem is vetted olyan komolyan a tanulást. Ráadásul két emelt szintű érettségi borzasztóan sok időt és energiát emészt fel. Valóban úgy tudsz kijönni a legjobban, ha duplázol. Viszont a biztonságkedvéért nem árt ha a magyarra is fordítasz egy kis energiát. Van még egy éved az nagyon SOK! Én kb. 2 hónap alatt készültem fel a töri emeltre, bár én elég jó is voltam történelemből mindig. Bőven 90% főlé csináltam az érettségimet, tehát tapasztalatból mondom hogy nem lehetetlen. Viszont fontos hogy alaposan és jó anyagból tanulj, emellett pedig hogy nagyon sok feladatot csinálj meg gyakorlásként. A kilencedikes anyag nagyon kevésszer fordul elő emelten, ellenben a 11 és 12. anyagra mindenképpen nagy hangsúlyt kell fektetned. Nem árt az sem ha előre tanulsz. Ha most elkezded és komolyan veszed a tanulást, simán feltudsz készülni annyira, hogy 90% fölé csináld az érettségit.


Az angol kicsit veszélyes, ugyanis könnyű rajta elcsúszni és az emelt érettségi sokkal de sokkal nehezebb mint egy közép. Arra mindenképpen fogadj tanárt és kezdj el felkészülni már most. Ugyanis a nyelv az egy olyan dolog, hogy akkor tudja igazán jól alkalmazni az ember, amikor használja. Azt mindenképpen időben kell elkezdeni tanulni. Nekem sok osztálytársam vágott vele angol emeltbe, és elég váltakozó sikerrel jártak. Többnyire 5-s lett mindenkinek, de nagyon kevés volt a 90% fölötti.


Nem tudom hogy vannak-e nyelvvizsgáid. Ugyanis ha angolból már van egy ,lehet könnyebb lenne egy másik nyelvből letenned egy nyelvvizsgát, és akkor angolból elég lenne egy közép szintet tenned. Azt meg bőven 90% fölé lehet csinálni, komolyabb tanulás nélkül


Egyébként semmi sem lehetetlen, mindenre van lehetőség, esély. Elhivatottság, szorgalom és kitartás kérdése. Azonban ne vállald teljesen túl magad, mivel fentről nagyobbat lehet esni. De mindenesetre nem vagy még elkésve, mindent bele az érettséginél!

2016. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Angolbol csak egy kozep van, amit tavaly nyaron csinaltam.

Olaszbol (a masik nyelvbol) pedig jovo nyaron, rogton az erettsegi utan tennek. Ugyan belole vagyok olyan szinten h egy kozepszintut magamtol megcsinaljak legalabb egy 4-re, am a nyelvvizsgatol eleg messze van. Eppen ezert kell angolkent emeltet valasztanom.

2016. aug. 8. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!