Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesti Gazdasági Egyetemről...

Budapesti Gazdasági Egyetemről a Corvinusra átjelentkezés? Vélemények ezekről az egyetemekről?

Figyelt kérdés

A Corvinusra jelentkeztem idén gazdálkodás menedzsment szakra amiről 5 ponttal maradtam le,helyette a BGE-re vettek fel ugyanerre a szakra. Nagy csalódás ez nekem, tervezem jövőre az átjelentkezést.Nagyon szerettem volna ha arra vesznek fel.

Van értelme átmenni? Melyik egyetem jobb véleményetek szerint?

Bármilyen véleményt,információt kíváncsian várok!



2016. aug. 21. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Az átjelentkezés azt jelenti, hogy kérvénnyel megpróbálazs az egyik egyetemről átmenni a másikra. Ez BGE-Corvinus viszonylatban gyakorlatilag lehetetlen.

Ha új felvételivel akarsz menni, akkor persze lehetséges, csak több pontot kell szerezned. Nylevvizsga, emelt szintű érettségi.


Egyértelműen a Corvinus a jobb egyetem. A BGE alig másfél éve kapta meg egyáltalán az egyetem státuszt. A gazdmen szakja nem éppen az erőssége. Szóval, ha komolyan gondolod, akkor hajts rá a következő felvételi időszakra.

2016. aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 toobitter ***** válasza:
43%

Szerintem ez egyáltalán nem igaz, hogy huu a Corvinus a legjobb

Örökké ez a vita megy hogy most akkor Corvinus vagy BGE vagy esetleg BME a legjobb

A kedves előzőnek mondanám, hogy látom nem sokat tudsz a BGE-ről, januártól kezdve egyetem, tehát nem másfél éve, és amíg FŐISKOLÁNAK hívták ugyanolyan színvonalas volt az oktatás mintha EGYETEM lett volna a végén, szóval ennyit erről.

A BGE diplomával ugyanolyan sokat érsz mint a Corvinusossal.

Szerintem kicsit elfogult vagy a Corvinussal kapcsolatban, de a neve nagy csak, több embertől is hallottam (az egyik a volt tanárom aki ott tanult), hogy már annyira nem jó, csalódtak benne, és a BGE meg egyre színvonalasabb.

Tehát én a helyedben mindenképp adnék a BGE-nek egy esélyt, több ismerősöm is jár oda, nem hallok rosszat. :) szerintem érdemes elkezdeni, aztán ha tényleg nem tetszik valamilyen oknál fogva, akkor átjelentkezés, nincs abban semmi :)

remélem azért tudtam segíteni

2016. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen ezzel tisztában vagyok.4es átlag a minimum,60 kredtit,plusz a felveteli ponthatar legalabb 90%at kell elerni atjelentkezes eseten. Ugye ez az utolso kriterium mar teljesult nalam az elso ketto pedig az elso evben nyujtott teljesitmenyemtol fugg. Azert mindenesetre gondolom beadom majd ujra a felveteli jelentkezest es ha felvesznek valamilyen uton módon ugy tudom elfogadjak az elso evemet esetleg nehany targyat nem ha jol tudom. Emelt szintű erettsegim is van,felsofoku nyelvvizsgám is ugyhogy csak remenykedhetek,hogy lentebb megy legalabb anfizetős ponthatara ezzel az 5 ponttal. Ujraerettsegizni nem fogok, képtelen lennek ettol a 445 ponttol tobbet osszeszedni sajnos akárhogy is probalkoznek.

Egyebkent nagyon koszonom a valaszokat! Probalok pozitivan hozzaallni a mostani helyzethez is es nem teljesen elutasitani:)

2016. aug. 21. 22:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a Corvinus G kar tanulmányi osztályával. Már ha ott is gazdálkodás és menedzsmentet akarsz tanulni.


Az átjelentkezéssel az is baj, hogy csak költségtérítéses lehetsz.



Ha nem akarod vállalni az önköltséges képzés díjait, akkor van egy sokkal bonyolultabb eljárás.


Újra jelentkezni ahova szeretnél, majd újrafelvételizni.

Érettségizz a szükséges tárgyból újra illetve ha tudsz csinálj nyelvvizsgát.

Így ha lesz elég pontod felvesznek a BCE-re.

Utána egy kérvénnyel kéred, hogy számolják el a korábban a BGE-n teljesített tárgyakat.

Állítólag a BGE tárgyait általában elfogadják. Más egyetemekkel, főiskolákkal nem így van.

Ha ez meg van, akkor utána pedig évemelést kérsz, hogy rögtön másodévesként kezdhess a Corvinuson.


De ehhez tényleg az is kell, hogy meglegyen a 60 kredited, amit beszámítanak az új szakodon.

Azaz, hogy ha nem is minden tárgy ugyanaz elsőben, de legyen annyi elfogadott tárgyad teljesítve, hogy a Corvinuson minimum 60 kreditet érjenek.

2016. aug. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló nagyon szépen köszönöm!

Jó lenne ha allamira jarni,de a költségtérítéses is megfelel csak vegyenek át. Újraérettségizni nem fogok,mert tényleg a maximumot kihoztam magamból amit tudtam, a nyelvvizsgamert pedig megkaptam a maximalis 40 pontot:(

2016. aug. 29. 10:52
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Sok itt a bge-s úgy látom :D Annyit azért tegyünk tisztába, hogy nem azért lett egyetem, mert olyan színvonalas, hanem mert levitték a követelményeket... Sok főiskola lett hirtelen egyetem. A másik meg, hogy egyértelműen a corvinus a jobb, kár ezzel hadakozni, meg kell nézni a statisztikákat, a pontszámokat, és persze a munkaadók véleményét.. Mindenki ide szeretne jönni elsőhelyen, és b tervnek beírja a bmet vagy a bgfet, én is és az összes csoporttársam így tett anno.. Hasonlítsd össze pl a nemzetközi kapcsolatokat, a vendégelőadókat, a diákszervezeteket és azt, hogy a karrier irodához milyen ajánlatok érkeznek (bcen a big4-tól rengeteg lehetőség, GE stb.. a legjobbak) Próbáld meg mindenképp az újrafelvételi+kreditelfogadtatás meg az átjelentkezést is, de az első szerintem esélyesebb, és sok sikert :)
2016. okt. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

"Annyit azért tegyünk tisztába, hogy nem azért lett egyetem, mert olyan színvonalas, hanem mert levitték a követelményeket..."


????????


Úgy látom nálunk is vannak olyan emberek akiknek nem itt Corvinuson lenne a helye.

2017. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

A BGE egyre jobb.

A GE egyik nagy foglalkoztatója a BGE-seknek. De van a BIG4-ből is duális partnere a BGE-nek alapképzésen, meg a Corvinusnak is mesteren.

Alapképzésben szinte mindegy, hogy Corvinus vagy BGE. Mesteren nagyobb a különbség a Corvinus javára.

AZ önköltséges nem éri meg a Corvinuson, mint az államis a BGE-n.

Nincs értelme átjelentkezni szerintem. Sok lehetőség van a BGE-n, sok külföldi egyetemi ösztöndíj lehetőség, és egyebek.

2017. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdezőtől szeretném kérdezni, hogy sikerült átjelentkezni?
2022. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!