Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért hagyja ott sok ember az...

Miért hagyja ott sok ember az informatikus szak (ok) at?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy 52%-os a lemorzsolódás, ez nem is lepett meg, inkább az, hogy sokan az első év után, vagy a második évben hagyják ott. Mert olyannal, aki eltölt egy félévet és rájön, hogy neki ez nem való, sokszor találkoztam, de olyannal még nem nagyon, aki később. A tananyag miatt, nehéz, nem érdekli őket?

2016. szept. 14. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Ne otthagyjak, hanem nem tudjak vagy nem akarjak kovetni azt az iramot, amit ott diktalnak.
2016. szept. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Embertől függ. Van, akinek a kitartása fogy el, gondolom, van, akinek az anyagiak szólnak bele (mert sokan nem tehetik meg, hogy otthon éldegélnek, és munka mellett már ez is kemény), van, akinek jobb lehetőség jön az életében, van, aki csak szünetet tart és majd visszamegy. Én ilyesmikkel találkoztam, igaz, nem informatikai területen tanultam. De az emberi tényező mindenhol egyforma.
2016. szept. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Sokféle oka lehet.

1. Nem megy neki, megbukik a szórótárgyakon.

2. Rájön, hogy nem ezt akarta. Vagy mert az informatika nem érdekli, vagy a tananyagot találja elavultnak, vagy mert kevesli a szakmai tárgyakat.

3. Kap egy jó állásajánlatot, így inkább nem folytatja a képzést.

2016. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én csak szülői nyomásra fejeztem be anno, amúgy nagyon utáltam. Szakmailag nem sokat adott, az biztos...
2016. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Én anno megpróbáltam és nem sikerült, most, érettebb fejjel levelezőn ismét tolom. Tapasztalatom:


1. Az informatikus szakon a szakmai rész harmatgyenge. Csak az alapokat tanítják és aki ezen már túl van, annak unalmas.

2. Az oktatás az elméletre koncentrál, holott az IT gyakorlati tudomány.

3. Túl sok fölösleges matek van, ezen véreznek el legtöbben. 18 évesen én sem tudtam felfogni a kalkulust meg a diszkrét matekot. Most, 30-on túl már megy, de értelmét továbbra sem látom, mert használni sosem fogom.

4. Nappali tagozaton, pláne neves egyetemeken direkt szívatják is az embert, pl. papíron kell programozás vizsgát írni, megpróbálják elvenni az ember kedvét az egésztől.


Ergo, az oktatás struktúrája, a tananyag nehézsége és elavultsága és a tanárok hozzáállása miatt ilyen nagy a lemorzsolódás.

2016. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, a BME-n a BSZ-nek semmi értelmét nem látom, és még van egy csomó hasonló tárgyuk. Én is elgondolkodtam a mérnök-informatikus szakon hallva, hogy ott milyen magas az átlagfizetés, de nézve a tárgyak anyagát egy percig se akartam tovább! Nálunk is vannak hülye tárgyak, de ott kb. csak azokat találtam - az én megítélésem szerint. De akkor más is hülyeségnek találja legalább! :D
2016. szept. 15. 07:28
 7/7 anonim ***** válasza:
21%

még egy elég gyakori eset, hogy a valaki tényleg nagyon ügyes programozó, de a matek egyáltalán nem megy neki és emiatt esik ki. Egyik szaktársam kalkulus egyből lett 3/3as hiába ment neki a többi, de van olyan is akinek fordítva van ott jön rá, hogy a matek pörög a programozás nem és átmegy matekra :D


én is csak azt tudom mondani, mint az előzőek. Sokan neki vágnak, mert itt ott olvasták ismerős ajánlotta, aztán rájönnek, hogy ez már nem a középiskola és néha tanulni is kellene vagy egyszerűen rájönnek, hogy más érdekli őket.

2016. szept. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!