Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki erősáramú...

Van itt valaki aki erősáramú elektrotechnikus?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy aki ebben dolgozik milyen munkakörülményekre szamíthat? Milyen beosztasban? És esetleg milyen fizetéssel?

2016. szept. 21. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát például az áramszolgáltatóknál a területfelelősök, területgazdák, műszaki munkatársak lehet egy jó példa.

Ezek általában műszaki ügyeket intéznek, tehát ha arra vagy kíváncsi, hogy trágyát hordanak, kábelárkot ásnak, vagy falhornyot vésnek, hát nem. Egyszerre kell nyűgösködés nélkül excelt is kezelni és a területre kijárni, van, kinek ez tetszik, van, kinek nem.


Bért nem tudok, de ezek a cégek általában rendelkeznek HR szakterülettel, és bérkategória-rendszerrel, így hát kideríthető, gondolom én.

2016. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Jelenleg villanyszerelő pozícióba vagyok egy állami munkahelyen, kb mindenbe magamra vagyok utalva, hiába, hogy sok kollégám az villamosmérnök, egyszer nem segítettek.

Amúgy jó szakma, "kábelásástól" az "oszlopmászásig", falvésésig mindent meg kell tanulni, enyhén automatikába is érdemes bele mászni, tudni kell méretezni hálózatot, kapcsolótáblát meg kell tudni tervezni, papíron is meg ki is kell vitelezni stb, szóval színes a szakma, de rohadtul cigány munka is tud lenni.

Egyik osztálytársam tudom, hogy áramszolgáltatós lett, ő is először hálózattelepítéssel kezdett, majd lett később üzemeltetésen a valaki, én is öregemmel mentem 10 éves korom óta, árkot is ásatott velem, lakatoltatott is, meg falat is vésetett velem, kb úgy dolgoztam mint egy felnőtt már akkor.

2017. márc. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
fizetés meg kb 107 nettó-tól a hivatalos 250-en át a nemhivatalos 450ig mindent láttam már szóval rajtad múlik mit csinálsz :D
2017. márc. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!